Пік конфлікту на Донбасі подолано - МЗС Німеччини

Найгостріша фаза військового конфлікту на Донбасі подолана, і найближчими днями і тижнями настане відчутне покращення ситуації
Depo.Влада
9 грудня 2014 18:55
ФОТО: depo.ua
Пік конфлікту на Донбасі подолано - МЗС Німеччини
Пік конфлікту на Донбасі подолано - МЗС Німеччини

Таку думку висловив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту в російський Єкатеринбург, де він прочитав лекцію в Уральському федеральному університеті, передає ТАСС.

«Гадаю, найсерйозніше загострення військової конфронтації в Україні ми подолали. Сподіваюся, що цей прогноз через кілька днів або тижнів підтвердиться», - сказав Штайнмаєр, відповідаючи на запитання студентів.

За інформацією МЗС Німеччини, Штайнмаєр підтвердив, що вважає Росію винною в порушенні суверенітету України та інших принципів, гарантованих міжнародним правом.

За його словами, ЄС не планує відходити від Мінських домовленостей для подолання кризи, повідомляє INTERFAX.RU, передають «Українські новини».

«Якщо зараз не працювати над реалізацією Мінських домовленостей, то через місяць про них просто забудуть, вони стануть частиною історії», - вважає міністр.

Голова МЗС Німеччини між тим зазначив, що «загроза нової залізної завіси (між Росією і Заходом, - ред.) зберігається».

«Але розкол, я гадаю, нам вдасться подолати, за наявності доброї волі обох сторін. Тенденцію відчуження можна зупинити, якщо якомога більше людей з наших держав проводитимуть зустрічі і переговори», - вважає Штайнмаєр.

Як повідомляв ДеПо, ще 1 грудня голова зовнішньополітичного відомства Німеччини був не настільки оптимістичний: Штайнмаєр тоді заявив, що криза з Росією може затягнутися більш ніж на десятиліття.

Нагадаємо, що сьогодні на Донбасі офіційно введений режим припинення вогню, хоча терористи продовжують його порушувати.