Підвищення ціни на газ значно менше, ніж вимагав МВФ, - Гройсман

Підвищення цін на газ для українців, що було однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, стало значно меншим за первинні вимоги

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсманв ефірі телеканалу "Україна", передає Depo.ua з посиланням на "Урядовий портал".

"У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ і продовжити співпрацю. Або увійти в дефолт. Це банкрутство країни. Заощадження громадян знеціняться, буде галапуюча інфляція. Цього неможливо було допустити", - сказав Гройсман.

Він наголосив, що програма субсидій – адресної допомоги від держави - розширена. В травні поточного року уряд дещо посилив контроль за субсидіантами - виключно з метою викрити шахраїв.

"Зараз є електронний реєстр субсидій. Ми спокійно компенсуємо людям витрати", - запевнив прем'єр.

Він додав, що нині уряд працює з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, "які на нас поклали минулі уряди протягом 2005- 2013 років".

"Зараз ми щороку платимо 5 млрд доларів як обслуговування (взятого тоді) боргу", - зазначив Гройсман.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Підвищення ціни на газ було однією з вимог МВФ для продовження співпраці з Україною.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook