UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Підтримка Nord Stream-2 Німеччиною вимагає постійного діалогу з нею, - Кулеба

Саме від позиції Німеччини залежить доля російського газопроводу Nord Stream 2в обхід України

Про це заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в ефірі "5 каналу", передає Depo.ua.

"Європейська комісія, як відомо, скептично налаштована щодо цього проекту. В принципі, в Європі вже сформувалися чіткі табори – і прихильники "Північного потоку", і його опоненти, коаліції побудовані. Зараз відбувається дипломатична боротьба щодо цього проекту, і дуже важливо, що Президент мав нагоду особисто переговорити з пані Меркель з цього приводу, і звірити годинники, і донести нашу лінію, нашу аргументацію", – сказав він.

"Це критично зараз важливо, бо всі розуміють, що від позиції Німеччини залежатиме доля цього проекту. А пані Меркель – відомий критик Володимира Путіна і поведінки Росії, тому тут важко її підозрювати в якихось російських симпатіях, але її підтримка "Північного потоку-2" потребує постійного з нею діалогу, і дуже важливо, що вона його не уникає", - додав Кулеба.

Нагадаємо, сьогодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомила, що у питанні будівництва газопроводу "Північний потік-2", Німеччина враховує "політичний компонент" і спілкується як із владою України, так і з президентом Росії.

Довідка: Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об'ємів газу в ЄС.

Не зважаючи на це, 27 березня Федеральне відомство судноплавства і гідрографії Німеччини (BSH) видало дозвіл на будівництво російського трубопроводу "Північний потік-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme