Підсумки Нормандії. Коротко

Ми можемо чітко сказати, що росіянам не вдався бліц-криг. Але сказати, що капітуляція остаточно знята з повістки дня – це збрехати

Підсумки Нормандії. Коротко…

Що треба знати про підводні камені домовленостей?

1. Найближчими днями буде прийнято закон про особливий статус Донбасу. Головне питання: старий закон буде продовжено на рік чи навпаки, він буде прийнятий, як постійно діючий (російська вимога).

2. Що стоїть за фразою "імплементація "формули Штайнмайєра"? Росіяни вимагають, як і раніше, зміни в Конституцію. Що має на увазі команда Зе, поки не зрозуміло. Але треба чітко розуміти: росіян не влаштовує нічого крім зміни Конституції. Але вже зараз можна сказати, що пропозицій від Зеленського про зміни Конституції найближчим часом не буде. І, якщо виходити з нинішньої логіки подій, говорити про те, що через 4 місяці на наступній нормандській зустрічі будуть серйозні прориви не можна.

Зеленський залишив для себе маневр, офіційно промовчавши при розшифруванні слів Меркель про імплементацію "формули Штайнмайєра".

3. Газові переговори досягнуть свого піку ближче до нового року. Поки щось коментувати тут зарано.

Чи відбулася зрада?

Поки виглядає так, що під тиском вулиці та опозиції Зеленський змушений був бути більш ніж обережним. Але відповідь на питання зради криється в трьох моментах, про які йшлося вище і які ми побачимо найближчим часом: чи буде внесено зміни до Конституції, чи буде продовжено закон про статус Донбасу на рік і чим завершаться газові переговори.

Що це означатиме для Зеленського?

Переговори навряд чи піднімуть його популярність і рейтинг навряд чи виросте: ті, хто чекав швидкого миру - розчаровані. Ті, хто боявся зради, вважають, що він злякався вулиці й опозиції. І нарешті, так звані центристи, будуть більш розчаровані ніж обрадувані: вони чекали чуда.

Можна передбачити, що після провалу економічних показників і, як мінімум, переговорів без проривів, у Зеленського залишатиметься єдиний фронт: кримінальний, де НАБУ спільно з прокуратурою, за підтримки ДБР і СБУ може відкривати справи проти будь-кого. При цьому, варто зауважити одну важливу річ: несистемні (часто напівзаконні) затримання мають позитивний ефект, коли навколо того, хто садить, створюється сильна коаліція еліт. Система ж посадок Зеленського не має навіть натяку на це. А без цього фігура Зеленського-президента буде тільки ослаблюватися.

Що стосується фракції в Раді, то вона продовжить сегментуватися.

Що буде з проросійською опозицією?

Їхнім ключовим ворогом буде залишатися Порошенко, а метою - його судове переслідування. Тому в найближчі місяці на цьому фронті нічого змінюватися не буде (Зеленський тут буде союзником ОПЗЖ та інших).

Також саме ОПЗЖ запропонує зміни до Конституції по імплементації формули Штайнмаєра, а канали Медведчука, очевидно, дещо збільшать критику Зеленського. Також, вони почнуть грати в дострокові парламентські вибори і, очевидно, зараз почнеться консолідація проросійських сил в єдину сильну політичну партію.

Олігархи і їх роль

Як уже вище говорилося, Зеленський так і не почав створювати "свою еліту". Система спілкування Зеленського з олігархами залишається практично незмінною.

Пінчук проявляє повну лояльність і в його політиці поки нічого не зміниться (тим більше, що чутки про його бажання все продати тільки збільшуються).

Ахметов зробив величезний крок назустріч і, судячи з усього, стоїть за крок від того, щоб домовитися по всім ключовим пунктам.

І, перш ніж перейти до головного олігарха Зеленського, варто зазначити, що найбагатший аграрій Андрій Вкревський працює в повній координації з Зеленським і навіть має свою групу в Раді, а "курячий король" Косюк по всім питанням вже домовився з новою владою.

Головна проблема Зеленського, що робити далі з Коломойським. Зараз ключовий момент – 19.12, коли буде, чи не буде винесене остаточне рішення Верховним судом по "Приватбанку".

США дали добро на продовження співпраці з МВФ (висока місія цієї країни була в Києві перед зустріччю в Парижі і дала чіткий сигнал про підтримку Зеленського, якщо той не здасться перед Путіним). Але питання "Привата" ніхто з американської повістки дня не знімав.

Весь цей клубок питань заслуговує окремого дослідження, але якщо дещо спростити всю цю історію, ми можемо сказати, що існує чотири основні лінії подальших подій: розгляд справи перенесуть на січень-лютий; Верховний суд ухвалить якесь неприємне для Коломойського рішення; суд прийме позитивне для Коломойського рішення і він почне бойові дії по частковому поверненню свого впливу в банку. І нарешті, останній варіант: Коломойський виграє, по суті відмовляється від своїх притязань на банк, але "отримує своє" в інших сферах. Власне, від того, що буде після 19 грудня, і буде залежати, як у подальшому складатимуться стосунки Зеленський – Коломойський.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"