Підприємцям скасують оплату адміністративного збору, - законопроект "Нашого краю"

Депутати партії "Наш край" внесли до Верховної Ради законопроект, який скасовує фінансування декомунізації за рахунок громадян
Depo.Влада
15 березня 2016 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат, співголова політичної партії "Наш край" Антон Кіссе.

"Сьогодні я зареєстрував законопроект, щоб фінансові зобов'язання, пов'язані з декомунізацією, були віднесені на рахунок держави", – сказав Антон Кіссе.

За його словами, підприємців необхідно звільнити від оплати адміністративного збору при перейменуванні населених пунктів, вулиць та ін. у зв'язку з декомунізацією. Тобто від сплати 410 грн і 140 грн з юридичних та фізичних осіб відповідно.

Антон Кіссе нагадав, що у законі про декомунізацію було передбачено, що ані юридичні, ані фізичні особи-підприємці не будуть платити адміністративний збір за перереєстрацію статутних документів через перейменування. Однак з 1 січня 2016 року, після ухвалення нової редакції закону про державну реєстрацію, з нього зникла ця норма. "Йдеться про сотні мільйонів гривень в масштабах країни", – наголосив Антон Кіссе.

Окрім того, під час реалізації закону про декомунізацію держава може залізти й до гаманців жителів перейменованих вулиць. Як зазначив співголова партії "Наш край", оскільки кошти на заміну табличок та покажчиків з назвами вулиць не закладені до бюджету, на місцях уже лунають пропозиції закласти їх в тариф на утримання прибудинкової території.

«Закон ухвалено. Його треба виконувати. Але разом з тим проблеми з оформлення правовстановлюючих документів та заміни табличок не повинні лягати на плечі підприємців і звичайних громадян. Інтереси людей мають бути захищені», – підсумував Антон Кіссе.

Довідково: Проект закону, запропонований партією "Наш край", передбачає:
Внесення до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 31-32, ст. 263) таких змін:

Частину першу статті 36 доповнити абзацом такого змісту:
"Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів".

Закон має набрати чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада