"Підпис під підозрами – мій": Венедіктова прокоментувала справу "ПриватБанку"

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підтвердила, що підпис під підозрами топ-менеджерам "ПриватБанку" – її

"Підпис під підозрами – мій": Венедіктов…
Фото: Прес-служба ОГП

Про це вона написала у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Підпис під підозрами колишнім топ-менеджерам "ПриватБанку" – мій. Сьогодні ми демонтували маніпуляції та стереотипи, які давно стали часткою нашої культури – свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень із числа тих, що на слуху і у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворились на підозрюваних", – наголосила Венедіктова.

Вона зауважила, що має власну думку про розслідування справ з орбіти "ПриватБанку".

"І сформувала я її після того, як стала одним із процесуальних керівників. Звичайно, коли стаєш прокурором в конкретній справі, береш, таким чином, на себе відповідальність, – і я взяла", – сказала генпрокурор.

За словами Венедіктової, після проведення декількох робочих нарад за участю детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), вона особисто ухвалила рішення щодо необхідності низки вказівок про слідчі дії та проведення експертного дослідження з метою підтвердження збитків, спричинених державі й громадянам.

"Я не можу вдаватись в деталі і розповідати про стан справ у цьому конкретному провадженні, можу тільки сказати, що мене він не влаштовував з точки зору перспектив представлення обвинувачення в суді. Я давно маю антитіла до пліток, брудних інсинуацій, брехні в ЗМІ – якщо я ухвалила рішення, я його обов’язково реалізую, не дивлячись на будь-який супротив: з владних кабінетів, стін парламенту, заголовків в пресі і т.д. і т.п." – наголосила вона.

Генпрокурор зазначила, що необхідно ще багато чого треба зробити в трикутнику ОГП – НАБУ – САП.

"І я точно знаю, що ще багато підписів ми побачимо на різних підозрах. Я можу пообіцяти одне – для мене не існує прізвищ, а для тих самих прізвищ, повірте, це дуже важливий меседж: яким би гучним та уразливим прізвище не було, я не санкціоную підозру, якщо буду вважати, що доказів, зібраних у справі, недостатньо. І, звичайно ж, я вчиню за законом, якщо докази належні і зібрані в необхідному обсязі", – написала вона.

Венедіктова додала, що тримає руку на пульсі в декількох важливих справах, в яких, на її погляд, детективи і прокурори мають "піднажати".

"І ми разом обов‘язково пришвидшимось, та вже найближчим часом дамо новий і не менш важливий результат. Впевнена, що ви оціните. Висловлюю подяку за якісно проведену роботу колегам з НАБУ і САП. P.S. Закінчуючи свій пост, дізналася про надзвичайно важливу новину — ми з вами вже звикли до того, що іноді чіткі плани правоохоронців "зливаються", що стане темою, я впевнена, окремого розслідування цього разу. Коло осіб, що були проінформовані про кількість підозр, підписаних мною, дуже вузьке. Це не завадило пану, який в той час працював першим заступником голови правління "ПриватБанку", в якийсь дивовижний спосіб замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи в Дніпрі. Завдячуючи нашим спільним діям, літак здійснив посадку в Борисполі. Фініта", – підсумувала генпрокурор.

Венедіктова розповіла про справу "ПриватБанку"

Нагадаємо, раніше стало відомо, що представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали одного з фігурантів кримінального провадження у справі "ПриватБанку" під час спроби вильоту з України чартерним рейсом. 

За інформацією ЗМІ, може йтися про колишнього першого заступника глави "ПриватБанку" Володимира Яценка.

У НАБУ підтвердили зняття з літака колишнього топ-посадовця "ПриватБанку" й пояснили, що йдеться про вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.

Довідка: Наприкінці 2019 – початку 2020 року Господарський суд міста Києва відкрив провадження за позовами низки екс-топ-менеджерів та екс-акціонерів "ПриватБанку" про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку.

Серед позивачів є й Володимир Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3229%.

Відомо, що колишні топ-менеджери націоналізованого "ПриватБанку", які мешкають в Австрії та Швейцарії, постійно приїжджають в Україну.

ЗМІ повідомляють, зокрема, що Яценко періодично мандрує маршрутом Женева-Відень-Україна.

10 грудня 2020 року стало відомо, що справу про націоналізацію "ПриватБанку" було відновлено.

Тоді Північний апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Києва про призупинення розгляду позову екс-власників "ПриватБанку" Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій.

Згодом генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що останнім часом справа "ПриватБанку" почала рухатися в потрібному для слідства руслі. 

Також директор НАБУ Артем Ситник анонсував раніше, що у справі про націоналізацію"ПриватБанку" мають оголосити перші підозри.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme