Підозрюваний у справі МН17 вважає звинувачення на свою адресу маячнею

Сергій Дубінський, якого Спільна слідча група вважає одним з головних підозрюваних у справі про катастрофу збитого в 2014 році над Донбасом "Боїнга" рейсу МН17, заперечує свою причетність до злочину і відмовляється співпрацювати зі слідством

Про це він заявив російській службі ВВС, пише Depo.ua.

"Будь-яка людина, яка має стосунок до армії, вам скаже, що начальник контррозвідки, який відповідає за транспортування, а тим більше бойове застосування (комплексу "Бук", - Ред) — це з області навіть не фантастики. Це у Кащенко", — заявив чоловік.

Дубінський стверджує, що 17 липня 2014 року перебував у Донецьку, а не поблизу місця падіння літака, як вважає слідство.

"16 червня був в Степанівці, повернувся в Донецьк о 6:30 ранку 17 липня і нікуди не виїжджав до початку боїв за Шахтарськ 27 липня", — сказав Дубінський.

Всі звинувачення на свою адресу Дубінський він вважає "маячнею".

"Я навіть не виїздив на місце аварії, мені в кабінет привезли ввечері 3 з 4 основних "чорних ящики", які були потім, не розкриваючи, відправлені Бородаю (російський політтехнолог Олександр Бородай, перший очільник так званої "ДНР", — Ред.). Будь я лиходієм — мав усі можливості їх знищити або привести в непридатність", — сказав він.

За словами Дубінського у період, коли був збитий "Боїнг", він нібито користувався українським мобільним зв’язком.

"Нехай запитають білінг і побачать, що в районах на схід від Донецька я не був з 5:00 17 липня до ранку 27 липня", — сказав він.

Також Дубінський заявив, що Олег Пулатов і Леонід Харченко також непричетні до катастрофи.

"І Пулатов, і Харченко мої підлеглі, плюс досить відомі фігури в "ДНР". Повторюю: ні я, ні мої підлеглі ніякого відношення до збитого МН17 не маємо. Особисто я і відомі мені люди ні від кого не одержували і нікому не передавали жодних наказів про ураження повітряних цілей 17 липня. Відповідно, я не знаю, хто і кому міг віддати подібний наказ", — сказав він.

За його словами, віддавати чи передавати такі накази не є компетенцією начальника контррозвідки.

"Бук" був нібито з 53 бригади ЗС РФ. Виходить, начальник контррозвідки невизнаної республіки командує ще і ВС РФ", — заявив він.

На запитання, чи готовий Дубінський зустрітись з представниками спільної слідчої групи і свідчити у справі, він заявив що "не бачить сенсу".

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 і оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Прокуратура Нідерландів видасть міжнародні ордери на арешт та оголосить у розшук чотирьох підозрюваних у збитті малайзійського Боїнга у небі над Донбасом в липні 2014 року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

24 травня 2018 року Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

На початку лютого стало відомо, що кількість людей, які приєдналися до позову в ЄСПЛ проти Росії та особисто президента Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини.

4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання

12 червня біля посольства Росії в Гаазі (Нідерланди) родичі і рідні жертв катастрофи МН17 влаштували пікет, поставивши 298 порожніх стільців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme