Підозрювані у розстрілі Майдану беркутівці залишаться за ґратами до зими

Судді продовжили їх утримання під вартою по максимуму
Depo.Влада
27 вересня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua

Святошинський районний суд Києва продовжив на два місяці арешт екс-беркутівцям Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну, Олегу Янишевському, Олександру Маринченку та Сергію Тамтурі, підозрюваним у розстрілі учасників революції Гідності в період 18-20 лютого. Про це Depo.ua із посиланням на Тиждень.

Обвинувачення просило для підозрюваних продовження запобіжного заходу на 60 діб. За словами прокурора Романа Псюка, термін утримання Аброськіна під вартою закінчується 30 вересня, а інший запобіжний захід не гарантує дотримання ним зобов'язань, є ризик переховування.

"Слід врахувати, що Садовник після зміни запобіжного заходу втік. Аброськін на волі зможе впливати на учасників процесу, зможе спілкуватися із розшукуваними правоохоронцями (співучасниками злочинів), є ризик змови із ними. Аброськін та бійці, чия зброя зникла, вдавалися до приховування зброї, з якої вівся вогонь на Інститутській, тобто доказів. Прокурор просить взяти до уваги позицію потерпілих, більшість яких наголосила на утриманні Аброськіна під вартою", - сказав прокурор.

Аналогічне клопотання заявили щодо Зінченка, Тамтури. Маринченка і Янишевського (останні двоє мають статус учасника антитерористичної операції).

Захист беркутівців заперечив клопотання про подальший арешт. Адвокати вважають, що докази обвинувачення є недостатніми.

За їхніми словами, немає очевидців, доказів, які могли б підтвердити присутність підсудних на Інститутський.

"Щодо Тамтури взагалі відсутні хоч якісь експертизи, які могли б підтвердити його присутність на Інститутській. Біллінги телефонів говорять лише про наявність на Інститутській телефонів, а не Зінченка й Тамтури. Ризики змови не доведені, місце перебування інших підозрюваних невідоме. Тож яким чином відбудеться змова, прокурор не пояснює" - заявив адвокат Ігор Варфоломеєв.

Суд вирішив продовжити арешт до 25 листопада без права внесення застави.

"Соціальні зв'язки, статус учасників АТО є даними, які суд приймає до уваги, проте ці дані не є такими, які збільшують довіру до підсудних. Присяжні вважають необхідним продовжити взяття під варту на максимальний строк 60 діб", - зачитав рішення головуючий суддя Сергій Дячук.

Суд оголосив перерву до 11:30 4 жовтня.

Нагадаємо, що в середині вересня на суді оприлюднили нове відео розстрілів на Майдані.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада