Підкуп Фірташем німецьких поліцейських доводить його підпис, – ЗМІ

Одним із ключових доказів у справі про підкуп німецьких правоохоронців може стати доручення, підписане українським олігархом Дмитром Фірташем
Depo.Влада
13 липня 2016 10:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

За даними німецького часопису Der Spiegel, цей документ олігарх підписав 12 травня 2014 року на ім'я двох співробітників Управління кримінальної поліції землі Мекленбург - Передня Померанія.

Ці правоохоронці, як повідомляли раніше німецькі ЗМІ, начебто через посередників отримували хабарі від Фірташа, незаконно роздобуваючи конфіденційну інформацію в інтересах замовника.

Підкуп державних посадовців, згідно з Кримінальним кодексом Німеччини, так само є злочином, як і отримання ними хабара. За такий злочин передбачене покарання від трьох місяців до п'яти років ув'язнення. Однак український бізнесмен, як повідомили у прокуратурі Шверіна, не є підозрюваним у цій кримінальній справі.

У свою чергу адвокати Фірташа через його речника підтвердили існування відповідного доручення від 12 травня 2014 року. За їх словами, воно видане насамперед довіреній особі бізнесмена – Роберту Шетлеру-Джонсу.

"За порадою пані В. супроводжуючими особами Шетлера Джонса було названо ще трьох осіб. Їх було представлено (Фірташу. - ред.) як "адвокатів, які мають досвід у таких справах", - зазначив речник олігарха Даніель Капп, посилаючись на позицію юристів Фірташа.

Представник мільярдера наполягає, що ці "адвокати" насправді є співробітниками поліції, про що Фірташ дізнався лише після арешту Крістіни В.
Речник заявляє, що у дорученні не йшлося про завдання встановити контакт з офіційними установами у США.

"Першими до пана Шетлера-Джонса звернулися офіційні особи із США", - наголосив Капп.

Нагадаємо, що з квітня цього року прокуратура північнонімецького міста Шверін розслідує кримінальну справу, підозрюваними в якій є двоє співробітників Управління кримінальної поліції землі Мекленбург - Передня Померанія, а також приватний детектив з Берліна Крістіна Вілкенінґ. За даними Der Spiegel, жінка отримала від Фірташа 520 тисяч євро за "інформаційні і консультаційні послуги". "Консультантка", яку ЗМІ називають колишньою журналісткою та агенткою східнонімецької "штазі" під позивним "Ніна", начебто пообіцяла за ці гроші організувати в інтересах олігарха неформальну комунікацію з американськими правоохоронними органами і спецслужбами.

Фірташ, повіривши у серйозні зв'язки 69-річної "консультантки" у США, доручив їй з'ясувати, "чого хочуть від нього американці" - йшлося про його можливу екстрадіцію в США. Відповідне замовлення олігарх зробив навесні 2014 року після того, як опинився у Відні під підпискою про невиїзд в очікуванні рішення суду про екстрадицію до США.

У квітні цього року "Ніну" та двох її поплічників арештували за підозрою в хабарництві.

Фірташ, на віденській віллі якого у квітні відбулися обшуки, проходить у справі як свідок.

За даними ЗМІ, поліцейські з північної Німеччини, а також їхня берлінська спільниця жодної користі замовнику не принесли.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада