Підданий Путіна: Чи викинуть російського мера Добропілля з України

Куди дивилася СБУ та ЦВК, коли у мери прифронтового міста балатувався громадянин країни-агресора

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Підданий Путіна: Чи викинуть російського…

Депутат від партії "Солідарність" Дмитро Лубинець 18 листопада першим повідомив, що мер Добропілля Донецької області Андрій Аксьонов має російське громадянство.

В принципі, те, що Аксьонов тяжіє до Росії, враховуючи його участь в подіях 2014 року, ні для кого секретом не було. Але про громадянство ніхто не знав.

"До мене надійшла інформація, що ця людина взагалі не мала ані морального, ані законного права балотуватися в мери українського міста. Відповідно отриманій копії форми №1П, заповненій власноруч Аксьоновим Андрієм Анатолійовичем, 21 червня 2014 року він написав заяву на отримання паспорта громадянина Росії", - написав Лубинець.

Як зазначив депутат, ще 27 листопада 2012 року Аксьонов був зареєстрований у Севастополі по вул. Щербака, 8. За цією адресою також зареєстровано територіальний підрозділ УМВС Росії по Севастополю. "Висновки робіть самі. Не здивуюсь, коли виявиться, що мером українського міста став агент ФСБ", - додав Лубинець. Але на цьому не зупинився і написав звернення до Генеральної прокуратури України, Національної поліції України, Служби безпеки України з проханням перевірити інформацію та за результатами перевірки вжити відповідних заходів.

Інформацію дуже швидко перевірив блогер Денис Казанський. Він зазначив, що докази того, що Аксьонов - російський громадянин, можна знайти у відкритому реєстрі Федеральної податкової служби Росії. "Відкриваєте розділ "Фізичні особи", потім там вибираєте функцію "Дізнатися ІПН" і просто вводите у форму дані з документа, які опублікував Лубинець. Серію, номер паспорта, дату народження, ім'я, прізвище і т.д. Вуаля. Все сходиться. Сайт видає нам ІПН платника податків Андрія Аксьонова - 920454439413. Такий громадянин дійсно є", - написав Казанський.

Аксьонов був обраний мером Добропілля у 2015 році, він набрав 68,9% голосів виборців. Ось одна з його передвиборчих агіток.

До свого обрання мером Аксьонов обіймав посаду голови селища Новодонецьке, яке підпорядковане міській раді Добропілля. У квітні 2014 року він намагався перешкоджати автопробігу прихильників України і називав його учасників "говномутами".

Числені ЗМІ та блогери писали, що Аксьонов організовував в селищі незаконний референдум 11 травня за відділення Донбасу від України, розпалював ворожнечу та підігрівав громадянське протистояння.

В березні цього року Аксьонов "засвітився" в черговому скандалі з антидержавним душком: коли під час сесії міськради депутат Микола Стрепоченко порушив питання про зникнення з вулиць міста державних прапорів та бордів із написом "Добропілля - це Україна", мер Добропілля відповів, що йому не потрібно, щоб у місті, маячили ці "рвані ганчірки". А на запитання, чи був мер міста на фронті, чи бачив пошматовані прапори, які висять у хлопців на позиціях, мер відповів запитанням: "А ви в шахті були?"

Тоді патріотично налаштовані депутати звернулися до мера з вимогою повернути державну символіку, термін виконання вимоги - два тижні, проте мер відповів, що цього робити не буде.

У липні вже згаданий депутат Стрепоченко звинуватив Аксьонова в тому, що той був в окупованому Криму, коли повинен був працювати в місті. Депутат подав заяву в прокуратуру.

У вересні 2017 року, на сесії міської ради Добропілля Аксьонов не підтримав пропозицію депутатів міськради вшанувати пам'ять загиблих бійців АТО хвилиною мовчання.

"Я взагалі не розумію, чому ми повинні бійців АТО... У нас війна вже три роки йде, а ми тільки через два роки починаємо хвилини мовчання... Давайте хвилину мовчання по Одесі зробимо, там же теж діти згоріли. Може, просто ввести правило починати сесію з хвилини мовчання?" - цинічно заявив він.

Відповідне відео розійшлося у Facebook.

СБУ, прокуратура та інші правоохоронні органи усю інформацію, що з'являлася у ЗМІ щодо Аксьонова, ігнорували. І от –черговий скандал, через який ще більше риторичних, але неприємних питань виникає до тих самих СБУ, прокуратури та правоохоронців. Бо нардеп Лубінець і блогер Казанський змогли дістати дані щодо громадянства Аксьонова. А така поважна, здавалося б, структура, як СБУ, не змогла. Хоча сам очільник Добропілля так і просився, щоб ним зацікавилися.

"Чому депутат зміг дістати дані Аксьонова та встановити його громадянство, а ціла спецслужба, на утримання якої в рік витрачаються мільярди гривень - не змогла? Хоча всі ЗМІ два роки писали про те, що Аксьонов - сепаратист. Інформація про те, що він літо 2014 провів у Криму, багаторазово публікувалася в різних джерелах", - дивується Казанський.

Отже, все сходиться на тому, що Аксьонов таки має подвійне громадянство: українське і російське. Що, по-перше, у нашій країні заборонено, а по-друге, красномовно характеризує самого Аксьонова. Тож тепер виникає питання, чи заворушиться нарешті відомство відомство Василя Грицака і, в разі невтішних висновків, чи позбавить президент Петро Порошенко громадянства такого колоритного діяча, як Аксьонов?

Тим більше, що привід для цього в країні, що четвертий рік протистоїть московським бойовикам, більш ніж серйозний. Особливо з оглядом на незаконне балотування у мери і, відповідно, таке ж незаконне обіймання цієї посади, вже два роки.

Доречі, таким саме чином ще один блогер пробив по російській базі мера Одеси Генадія Труханова.

Він теж виявився громадянином Росії.

У в 2014 році в ЗМІ з'явилася інформація, що нардеп Єгор Соболєв може мати громадянство Росії. Це питання і досі не з'ясоване. Посольство Росії в Україні дало відповідь, що відомостей про вихід Соболєва з російського громадянства в установленому порядку не має, у зв'язку з чим МЗС призначило і проводить перевірку.

Фото: 06277.com.ua

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme