Під словацького екс-міністра фінансів написали спеціальний закон

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який дає можливість призначити на посаду міністра фінансів України колишнього міністра глави Мінфіну Словаччини Івана Міклоша
Depo.Влада
30 березня 2016 15:40
ФОТО: depo.ua

У документі авторства голови Верховної Ради Володимира Гройсмана йдеться про те, що такий чиновник може протягом року не мати громадянства України, передає depo.ua.

"Тимчасово, з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо залучення до складу Уряду антикризових менеджерів у сфері фінансів" до 1 травня 2017 року, на посаду міністра фінансів України може бути призначений іноземець з числа колишніх глав, членів урядів іноземних держав, який володіє державною мовою або розуміє її в обсязі, достатньому для виконання службових обов'язків. Стосовно такого кандидата на посаду міністра фінансів України спеціальна перевірка не проводиться", – йдеться в проекті закону.

Законопроектом передбачається, що зазначений іноземний громадянин може перебувати на посаді міністра фінансів України строком до одного року.

"Якщо протягом одного року такий іноземець не набуде громадянства України, він підлягатиме звільненню з посади міністра. У разі ж набуття ним протягом одного року з дня призначення на посаду міністра громадянства України він продовжуватиме здійснювати повноваження міністра до припинення його повноважень у встановленому законом порядку", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Законопроектом також вирішуються питання щодо підстав перебування такого іноземця в Україні та забезпечення доступу до державної таємниці для виконання ним обов'язків за посадою.

Нагадаємо, Гройсман говорив, що в разі свого обрання прем'єр-міністром, бачить у майбутньому уряді екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлію Ковалів та заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова. Також він зазначив, що хотів би запросити у свою команду народного депутата від БПП Іванну Климпуш-Цинцадзе і заступника глави Адміністрації президента Дмитра Шимківа.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад