Під санкції України потрапила компанія, причетна до захоплення моряків

Під санкції України потрапила компанія, яку міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm викрила на участі у спецоперації РФ із захоплення українських моряків у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року

 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт InformNapalm.

Зазначається, що 10 грудня 2018 року InformNapalm опублікував статтю "Особи, причетні до блокування українських кораблів, мають бізнес в Україні". Статтю було перекладено сімома мовами світу. У статті йшлося про те, що судна, які належать ТОВ "Ювас-Транс" та пов’язаним з ним структурам, брали участь в блокуванні проходу українських військових кораблів під аркою Керченського мосту 25 листопада 2018 року. В той же день окупанти обстріляли та захопили наші кораблі, наші моряки стали військовополоненими.

Аналітики InformNapalm провели розслідування і з’ясували, що ТОВ "Ювас-Транс" та пов’язані з ним структури причетні також до контрабанди, систематичного порушення законів України і міжнародного права, можливого ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі, також є підозра на подвійне громадянство, організацію злочинної мережі і зрештою — участь у блокуванні українських військових кораблів.

"І ось Президент України Указом № 82/2019 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Про це можна почитати на сайті РНБО. А ось тут у файлах PDF список тих, хто потрапив під санкції. В списку є також "Ювас-Транс" та пов’язані з ним структури, про які раніше і робили дослідження волонтери InformNapalm", - зазначається також у повідомленні.

Нагадаємо, 20 березня Порошенко указом № 82/2019 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

21 березня санкції набули чинності.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна