Під посольством Росії в Києві вимагали звільнити кримського активіста (ФОТО)

Сьогодні у Києві 6 біля посольства Російської Федерації відбулася акція солідарності з кримським активістом Олександром Кольченком, якого судять в Росії за звинуваченням в організації терактів
Depo.Влада
6 квітня 2015 16:26
ФОТО: depo.ua
Під посольством Росії в Києві вимагали звільнити кримського активіста (ФОТО)
Під посольством Росії в Києві вимагали звільнити кримського активіста (ФОТО)

Кілька десятків учасників акції вигукували "Путіна геть, Кольченка додому", "Свободу Саші Кольченку", тримаючи при цьому в руках плакати: "Free Кольченко", "Наша солідарність міцніша за ваші в'язниці", передають "Крим. Реалії".

Під час акції активісти організували збір грошей на оплату послуг адвокатів для Кольченка.

Вже, як з'ясувалося, суд буде проходити в Ростові, для цього потрібні значні кошти і ми зараз підсилюємо збір коштів", - розповіла учасниця Комітету солідарності з кримськими політв'язнями Олександра Романцова.

Вона також зазначила, що акція в Києві проводиться в рамках міжнародної кампанії, аналогічні заходи вже відбулися у Франції й інших країнах.

Нагадаємо, що кримський антифашист і соціальний активіст Олександр Кольченко був заарештований в Сімферополі в травні 2014 року й етапований в СІЗО "Лефортово" в Москву. Слідчі ФСБ Росії звинувачують його, а також ще трьох жителів Криму, зокрема українського режисера Олега Сенцова, в організації й участі у терористичному співтоваристві, підготовці теракту і незаконному обороті зброї.

Важливо, що Кольченка судять як громадянина Росії, хоча сам себе він вимагає визнати його українське громадянство.

Як повідомляв depo.ua, лише на початку поточного квітня українською прокуратурою порушено кримінальне провадження щодо викрадення і затримання Кольченка.