Під декомунізацію потрапляють мінімум три партії, - Мін'юст

Комісія з питань дотримання закону України про декомунізацію розглядає відповідність трьох партій - КПУ, КПУ (оновлена) і Компартії робітників і селян - нормам закону. Найближчим часом буде дано правовий висновок з цього приводу, що визначить можливість участі цих партій у виборчому процесі
Depo.Влада
23 червня 2015 15:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила під час засідання комісії з питань дотримання закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їх символіки" перший заступник міністра юстиції, голова комісії Наталія Севостьянова, передають "Українські новини".

Вона розповіла, що до Мін'юсту надійшло звернення прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо того, що пройшов місяць після вступу в силу закону, а три партії не привели свої статути та символіку у відповідність до норм закону.

"Це три політичні сили - КПУ, КПУ (оновлена) і Комуністична партія робітників і селян", - сказала перший заступник міністра. Вона наголосила, що наразі проходить перше засідання комісії, а на наступному, як очікується, буде дано правовий висновок, на підставі якого міністр юстиції прийме рішення щодо відповідності чи невідповідності цих партій нормам закону про декомунізацію.

"У разі прийняття рішення про невідповідність політичної партії, обласної організації вимогам цього закону, вони не можуть бути суб'єктом виборчого процесу", - заявила Севостьянова. Вона уточнила, що закінчився місячний термін для приведення у відповідність із законом політсил.

Для ЗМІ передбачається тримісячний термін для аналогічних дій, а у торгових марок для приведення у відповідність із законом є півроку.

Севостьянова також зазначила, що у Мін'юст ознайомлений з висновками Венеціанської комісії щодо аналогічних законів і вважає, що норми закону про декомунізацію не суперечать правам і свободам людини.