Під час ревізії у Києво-Печерській лаврі не дорахувалися 10 предметів, – Мінкульт

Ревізія не виявила в Києво-Печерській лаврі 10 предметів

Про це повідомила керівниця прес-служби Міністерства культури України Юлія Даценко, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства культури.

Перевірка наявності, стану збереження та умов зберігання культурних цінностей відбувалася в період із 21 листопада до 17 грудня.

829 були передані до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври чоловічого монастиря в період із 1988 до 2000 року.

"Перевіркою встановлена наявність та точне місцеперебування 815 предметів. 14 предметів не виявили. Після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду чотири предмети з числа тих, що не були виявлені. Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцеперебування яких не встановлене. Про це було поінформовано правоохоронні органи", – сказала Даценко.

За її словами, комісія встановила в основному задовільний стан зберігання культурних цінностей.

"З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 – потребують реставрації, а два з них – в аварійному стані. Предмети з числа тих, що не використовуються в релігійних обрядах за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини музейного фонду України", – розповіла Даценко.

Нагадаємо, 8 січня міністр культури України Євген Нищук заявив, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили пропажу кількох цінних ікон, відкриті кримінальні виробництва.

Довідка. Києво-Печерський монастир був заснований у 1051 року. Лавра внесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Наразі вона підконтрольна Українській православній церкві (Московського патріархату).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна