Під Адміністрацією Порошенка вимагають ветувати закон про електронні декларації

Сьогодні під Адміністрацію президента прийшли мітингувальники, які протестують проти змін до закону №3755 про електронне декларування
Depo.Влада
26 лютого 2016 11:35
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє кореспондент depo.ua, під будівлею АП зібралось близько 20 мітингувальників на чолі з нардепом Єгором Соболєвим. Вони тримають в руках плакати "Стоп 3755", "No 3755", "Порошенко, не будь Януковичем – не зривай євроінтеграцію!".

Під Адміністрацією Порошенка купка людей протестує проти електронних декларацій - фото 1

Вони стверджують, що ці правки фактично нівелюють цінність декларацій як таких, тому вимагають від президента України ветувати цей закон.

"Закон 3755, який був прийнятий 16 лютого, безпідставно відтерміновує запровадження відповідальності за недостовірну інформацію у декларації до 2017 року. Вартість майна і статків, що підлягає декларуванню, безпідставно підвищена в 2, а в деяких статтях і в 3 рази. Значна кількість членів родин були безпідставно виключені з декларації, що по суті не вирішить проблеми з приховуванням майна через переписування його на інших людей. Обов’язок вказувати місце фактичного проживання було безпідставно виключено з попередньої версії закону", кажуть активісти.

До мітингувальників вийшов представник Адміністрації  президента Олександр Данилюк.

Під Адміністрацією Порошенка купка людей протестує проти електронних декларацій - фото 2

Він повідомив, що вчора відбулася зустріч з представниками громадськості щодо зазначеного законопроекту. Також, за його словами, це питання постійно обговорюється з представниками ЄС.

"Ви вимагаєте вето, але треба механізм - чи це буде вето, чи буде поданий новий законопроект, внесений президентом. Зараз обговорюється саме такий варіант- щоб президент підписав закон і вніс новий закон разом з вето парламенту", - сказав Данилюк.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" щодо електронної системи надання та оприлюднення декларацій, до якого з голосу було внесено правку щодо відтермінування до 2017 року введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в таких деклараціях, а також щодо підвищення вартості майна, яке потребує електронного декларування, до 150 розмірів мінімальних заробітних плат.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада