Піарник Трампа колись надихнув Януковича розколоти Україну за мовою, – ЗМІ

Американський консультант Пол Манафорт, який консультував екс-президента України Віктора Янковича після Мадану-2004, порадив йому для підняття свого рейтингу розкрутити тему дискримінації російськомовних громадян
Depo.Влада
10 травня 2016 14:03
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у статті Френкліна Фоера в американському виданні Slate.

За його даними, що у 2005 році олігарх Рінат Ахметов викликав Манафорта до Києва для "розкрутки" кампанії Януковича.

"Коли Ахметов викликав Манафорта, у 2005-му, його кандидат зазнав гучної поразки. Янукович щойно програв президентські вибори, під час кампанії, яка включала масштабні фальсифікації та можливе отруєння диоксином свого опонента", - написав оглядач.

За його словами, "виглядало так, що Янукович – це безнадійний випадок".

Проте Манафорт вирішив створити образ на основі соціологічних опитувань, проведених командою дослідників, яких він привіз до Києва.

"У той же час Манафорт зрозумів, як робити акцент на поділі серед українського електорату... Соцопитування показували, що Янукович може консолідувати базу своїх прихильників, розпалюючи приховане невдоволення", - пише автор.

Вказується, що таке невдоволення було вирішено шукати на основі мовного питання.

"І хоч було небагато ознак дискримінації російськомовних громадян державою, він (Манафорт – ред.) заохотив кандидата (Януковича – ред.) до того, щоб на основі цих уявних переслідувань мобілізувати свою електоральну базу. З тією ж метою він інструктував Януковича різко критикувати НАТО, що той зробив, засуджуючи спільні навчання, які альянс проводив у Криму", - йдеться в статті.

Водночас, автор зазначає, що коли американський посол Вільям Тейлор прибув до України в 2006 році, він викликав Манафорта на зустріч у посольство.

"Манафорт після цього був постійно присутнім в офісах американських послів в Україні, він став первинною ланкою для зв’язку між урядом США та Януковичем і його проросійським табором", - йдеться в статті.

Нагадаємо, що тепер кандидату у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заручився підтримкою політтехнолога Пола Джона Манафорта.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада