Піар на Небесній сотні: Коли "Пелюсткова хода" замінить погроми і Міхомайдани

Театралізовані акції, організовані у центрі Києва 18-20 лютого, вже стали неприємною традицією

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Піар на Небесній сотні: Коли "Пелюсткова…

Учора у Києві відбулося кілька акцій, які супроводжувалися скандалами та навіть погромами. Хедлайнерами виступили організатори мітингу "Руху нових сил". Без самого Саакашвілі людей зібралося не надто багато. Але скандал все ж вдався: організатори звинуватили владу в спробі зриву акції в зв'язку з закриттям центральних станцій метро в столиці. Мовляв, це призвело до того, що значна кількість мітингувальників не доїхала. Щоправда, коли казати відверто, якби люди справді хотіли доїхати, вони б обов'язково доїхали. Деведено Майданом.

Загалом, акція, яка почалася біля пам'ятника Тарасу Шевченку, а завершилася під стінами Верховної Ради виглядала досить інертно. Як співав бард, якого не любить Володимир В'ятрович: справжніх буйних мало, ось і немає ватажків. Яскравих лідерів на "Міхомайдані" справді не було. Цим вирішили скористатися інші політичні сили. Так, попри оголошення згорнути партійні прапори, в натовпі опинилася група людей, яка тримала прапори партії "Батьківщина". Зрештою, стяги прибрали, але залишилося відчуття, що у нас є політичні гравці, які користатимуться будь-якою нагодою, навіть чужими акціями, аби показати на камери свої символи. За великим рахунком, так було завжди.

А от основну увагу ЗМІ на себе перетягнула акція ОУНівців Миколи Коханівського, радикальних молодиків з "Білого молота", "УНА", "Чорного комітету" та "Комітету визволення політв'язнів". Вони спільно провели акцію під пафосною назвою "Смерть Росії". Яка насправді стала просто банальним побиттям шибок. Найбільше постраждала будівля Росспівробітництва, розташована на Подолі. Зачепили активісти і відділення Сбербанку Росії, яке знаходилося поруч. Там ОУНівці теж розбили вікна. Штучність акції відчувалася навіть тут: кілька сусідніх закладів як-то відділення російського "Альфа-банку" Михайла Фрідмана і мережева пирогова "Ніколай", яка має свої заклади в Москві, Миколу Коханівського та його побратимів аж ні грама не зацікавили. Як кепкували у натовпці, спонсор акції "Смерть Росії" - Сбербанк Росії.

Та попри комічність погромної акції Коханівського, варто наголосити: щороку на річницю трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року в центрі панують різноманітні радикальні і протестні рухи, які просто паплюжать пам'ять про Героїв Небесної Сотні. Жага до піару щоразу перемагає здоровий глузд. Забороняти подібні виступи неможна, і цим користаються всі, хто хоче заявити про свою опозиційність або гіпертрофовану патріотичність.

Найкращим рішенням мала б стати публічна домовленість політичних сил про відмову від влаштування в ці дні протестних заходів. Тим паче, що є вдалі приклади абсолютно аполітичних пам'ятних заходів на честь Героїв Небесної Сотні. Одна із них — "Пелюсткова хода", яку започаткували минулого року, і яка цього року зібрала чимало людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme