Піар і яйця олігархів: Що не так з командою Зеленського

Володимир Зеленський нарешті оприлюднив команду своїх радників. Частково її склад раніше потрапив у ЗМІ, але у редакції самого "Зе" він трохи інший

Політичний оглядач
Піар і яйця олігархів: Що не так з коман…

З початкової обойми команди Зеленського випали Олександр Харебін та Володимир Шульмейстер. "Щодо пана Харебіна була якась помилка, оскільки я жодного разу його не бачив у списках, які затверджуються мною особисто. У нас свобода, демократія, але кінцевий список затверджую я. Тому в ньому немає цієї людини і не могло бути, бо я з нею ні про що не розмовляв", - наголосив Зеленський. Нагадаємо, Харебіна сватали в радники з інформаційної і мовної політики. У цій якості він навіть зробив кілька скандальних заяв. Можливо саме тому не потрапив до підсумкового списку.

З попередньо оприлюдненого переліку, окрім двох вище названих осіб, відсутні також екс-очільник МЕРТ Айварас Абромавічус, громадський активіст, засновник "Школи мерів" Руслан Рохов, Олександр Корнієнко і Святослав Юраш. Двоє останніх точно в команді Зе, але, очевидно, будуть в якомусь іншому статусі.

Depo.ua вже детально аналізував "скелети" в шафах попередньо оприлюднених членів Зе-команди. То ж нині більше зупинимося на нових іменах та на зв’язках декого із них з олігархами або колишніми чи нинішніми політиками. Отже, професор, юрист Руслан Стефанчук. Досить помітна постать в оточенні можливого нового президента, його називають головним ідеологом. Для широкого загалу – абсолютно нове обличчя. Він встиг попрацювати у 2016 році радником першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва, але хто з пересічних виборців пам’ятає тих радників. Був також помічником на громадських засадах народного депутата Анатолія Матвієнка. Правда, ще у шостому скликанні.

Олександр Данилюк. Його більше пам’ятають як міністра фінансів у нинішньому уряді. Проте історія знає й іншого Данилюка. Нещодавно цікаві деталі про нього оприлюднила нардеп з "Народного фронту" Тетяна Чорновол. За її словами, колишній міністр фінансів блокував конфіскацію грошей Віктора Януковича в державний бюджет. Нагадала вона і його роботу на чолі Офісу реформ в Адміністрації Януковича та співпрацю з Сергієм Льовочкіним.

Галина Янченко, яку Зеленський представив як експерта з антикорупційної політики, відома захисниця НАБУ, членкиня Ради громадського контролю при Антикорупційному бюро. За фахом соціолог (відносно недавно, у 2011 році, закінчила Могилянку), за покликанням – громадська активістка-антикорупцінерка. Відразу після Майдану встигла побувати депутатом Київради. У 2015 році заснувала ГО "Антикорупційний штаб".

Її чоловік – Віктор Андрусів, колишній помічник на громадських засадах депутата Руслани Лижичко і нинішній помічник Ігоря Луценка з "Батьківщини". Менше року працював заступником голови Донецької ВЦА Павла Жебрівського. Є виконавчим директором Українського інституту майбутнього, який позиціонує себе як незалежний аналітичний центр. А його співзасновником є нардеп Антон Геращенко.

Цю установу в команді Зе представляє Сергій Бабак – експерт з освіти та науки. З його заяв стає зрозумілим, що йому не дуже подобається Нова українська школа, яку впроваджує, до речі, соратниця Геращенка по "Народному фронту", міністр освіти Лілія Гриневич. Бабак входив до першого складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Ще один цікавий штрих: Сергій Віталійович Бабак – син колишнього ректора НАУ Віталія Бабака, який свого часу фігурував у гучних корупційних скандалах.

Ще один кадр з Інституту майбутнього – Денис Монастирський, радник Зеленського з питань правоохоронних органів. Людина на таке ім’я значилася помічником нардепа Антона Геращенка. Соратник Зеленського у політику прийшов з бізнесу – з 2009 по 2017 роки працював юристом в таких компаніях, як Hillmont Partners, "Лігал Консалтинг", Global Ties KC. Доцент Хмельницького університету. Був членом комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Державного бюро розслідувань.

Про Сергія Іонушаса, який відповідатиме за органи правосуддя, відомо мало. Адвокат, патентний повірений, керівник юридичної фірми "Гелон", яка співпрацювала з "95 кварталом". Серед її клієнтів Савік Шустер, Валід Арфуш, Завод шампанських вин "Новий Світ", ТРК Україна, м'ясокомбінат "Ювілейний", міськмолкомбінат "Шостка", УНІАН, Главред-медіа, УГМК, фармацевтична компанія Dr.Reddy's, Chifa, кондитерська фабрика "Лагода" та інші.

Іван Апаршин – полковник, просуванець Анатолія Гриценка. Як відомо, у команді Зеленського досі не фігурували прізвища можливих очільників військового відомства. Казали про Сергія Кривоноса, але той пішов в РНБОУ при Порошенку. Апаршин, схоже, стане тією фігурою, через яку активно битимуть по Зеленському. З 2008-го по 2010-й він був першим заступником начальника Управління оборонно-мобілізаційної роботи Секретаріату Кабінету Міністрів України, після приходу до влади Януковича став начальником Управління оборонної політики і політики безпеки Секретаріату Кабінету Міністрів України, уточнимо – Кабміну Миколи Азарова, а з 2011-го по 2014-й роки - заступник директора Департаменту фахової експертизи, начальник Управління експертизи у сфері безпеки та оборонної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України. Все того ж азаровського. Крім того, як пишуть у соцмережах, під час АТО пан Апаршин в якості офіцера на передовій помічений не був.

Вікторія Страхова – виходець із "Приватбанку". Звільнилася звідти зі скандалом вже після націоналізації. То ж природно, що опинилася в команді Зе. Серед помітних у списку й Марина Бардіна – помічниця нардепа Сергія Лещенка. Схоже, в оточенні Зеленського вирішили не пред’являти загалу цього доволі одіозного депутата і тому показали його помічницю. Як і Янченко – соціолог. І також з Могилянки. У листопаді 2018 року Лещенко і Бардіна потрапили в ДТП. За версією нардепа, він зупинив своє авто на узбіччі на аварійці і тут в автівку врізалася вантажівка. Тоді ще у соцмережах певний час обговорювали, хто в тій аварії винен.

Ще однією слабкою ланкою в команді експертів може виявитися Андрій Герус. На нього покладено займатися питаннями енергетики, ЖКГ та антимонопольне регулювання. Герус був членом Нацкомісії з регулювання енергетики, звідки його звільнили по люстрації. Тобто, любити нинішню владу і особисто Петра Порошенка у нього навряд чи є підстави. Відомий критик схеми Роттердам + і противник Рината Ахметова. У грудні 2017 року політолог Кирило Сазонов писав про Геруса: прийшов у політику з ІК Concorde Capital, власник якого Ігор Мазепа є партнером Коломойського і Боголюбова в латвійській доньці "ПриватБанку" — AS PrivatBank. Тобто, по цій фігурі очевидний інтерес Коломойського.

І останній, про кого згадаємо, це телепедіатр Євген Комаровський. Додаткових представлень не потребує – людина популярна, саме тому і в цьому списку. Проте дуже сумнівно, що Євген Олегович в перспективі погодиться очолити МОЗ. Він своєрідний шоумен від медицини і така роль точно дасть йому більше, аніж робота в міністерстві, де закопав свої рейтинги не один лікар і не один чиновник.

Таким чином, можна зробити кілька висновків. Перший – піар-хід напередодні виборів з оприлюдненням списку людей, які для пересічного виборця виглядають незаплямованими, виглядає доволі ефектним. Та й ефективним, хто з виборців витрачатиме час, шукаючи, хто там кому Рабинович. Другий висновок – вже зараз можна стверджувати, що не всі з названих осіб отримають посади в майбутньому, дехто радше виконує роль ширми. Когось призначати буде небезпечно через відсутність командності, когось просто потоплять опоненти Зеленського, копнувши значно глибше в їхні біографії. Можливо для того старші політичні партнери Зе й придумали цю "фішку" - виставити тих, ким можна пожертвувати, а реально управлятимуть зовсім інші люди. Які прийдуть їм на заміну вже після парламентських виборів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme