Петренко: "Закон Савченко" не має розповсюджуватися на засуджених за тяжкі злочини

У Міністерстві юстиції готові у разі звернення Генпрокуратури до уряду розробити законопроект щодо внесення змін до так званого “закону Савченко” з тим, щоб він не розповсюджувався на засуджених за особливо тяжкі злочини
Depo.Влада
22 квітня 2016 16:19
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко сьогодні на брифінгу, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

“Цей закон по своїй суті правильний, тому що умови перебування в слідчому ізоляторі набагато гірші, ніж у тюрмі. Але що стосується певних категорій злочинів, то якщо і вносити зміни в “закон Савченко”, то потрібно обмежитися певними складами злочину. Якщо мова йде про умисні вбивства, про інші надзвичайно тяжкі злочини - бандитизм, зґвалтування з тяжкими наслідками, то я б по таких злочинах не застосовував би цей закон”, - зазначив Петренко.

Також він додав, що розгляне ініціативу ГПУ про необхідність змін до "закону Савченко", і якщо вона передбачає саме такий підхід, то Мін'юст підтримає цю позицію, але якщо мова йтиме про скасування закону, то Мін'юст виступить проти.

Також Петренко додав, що в разі, якщо ГПУ звернеться з пропозицією внести зміни до закону саме до уряду як суб'єкта законодавчої ініціативи, то Мін'юст буде готовий напрацювати відповідні зміни.

Нагадаємо, раніше в Генпрокуратурі заявили, що виступають за внесення змін до "закону Савченко". В ГПУ вважають, що цей закон дав можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити строки відбування покарання небезпечним злочинцям.

Верховна Рада у листопаді 2015 ухвалив закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання". Автор закону – народний депутат Надія Савченко. Він набув чинності 24 грудня 2015 року.

Згідно з "законом Савченко", один день попереднього ув’язнення зараховується за два дні позбавлення волі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада