Петренко в Чернівцях розповів, як Мін'юст проводитиме децентралізацію

Уряд узяв серйозний курс на децентралізацію, в рамках якого Міністерство юстиції поступово відмовлятиметься від своїх функцій з надання послуг громадянам і передаватиме їх на місця
Depo.Влада
8 червня 2015 19:22
ФОТО: depo.ua

Про це в ході робочого візиту в Чернівецьку область розповів журналістам Міністр юстиції Павло Петренко, передає depo.ua з посиланням на Gazeta.ua.

Під час поїздки Міністр юстиції проінспектував роботу місцевого Центру надання адміністративних послуг, реєстраційної служби області та діяльність місцевих нотаріусів. Крім того, Петренко провів особистий прийом громадян, зустрівся з керівництвом органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, поспілкувався з студентами і професорсько-викладацьким складом Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Також голова Мін'юсту проінформував місцевих жителів і чиновників про реформи, які зараз проводяться відомством. Зокрема, за його словами, вже найближчим часом місцева влада зможе виконувати функції реєстрації. Проте, на думку міністра, цього замало. Адже без демонополізації сфери надання адмінпослуг може статися так, що разом з повноваженнями на місця передадуться й проблеми з чергами, корупцією і хабарниками.

"Держава повинна лише визначати стандарти надання послуг і бути тримачем реєстрів. А сам сервіс повинні надавати ті особи, які є більш мотивованими і ближчі до людей. Одночасно з передачею функцій з реєстрації ми впроваджуватимемо принцип демонополізації. Разом з представниками місцевої влади право надавати такі послуги громадянам отримають майже 8000 нотаріусів. Це стане запобіжником від створення проблем із наданням якісних послуг", - сказав Павло Петренко.

Міністр також розповів чернівчанам про вже досягнуту з місцевою владою домовленість про відкриття в місті сучасного центру надання адміністративних послуг.

"Центр відповідатиме всім стандартам Євросоюзу по прозорості і простоті сервісів. Цей проект стане результатом співпраці місцевої влади і Міністерства юстиції", - повідомив він.

Крім того, Міністр юстиції розповів про нову кадрову політику Мін'юсту і про перевірки кваліфікаційного рівня співробітників органів юстиції на районному рівні, які вже почалися по всій Україні.