Петренко розповів, куди приберуть СІЗО з міст

Міністр юстиції Павло Петренко розповів, що будівлі СІЗО з більшості обласних центрів перенесуть за межі міст
Depo.Влада
7 червня 2016 10:38
ФОТО: depo.ua

Про це міністр юстиції розповів в інтерв'ю "Главкому", передає depo.ua.

"Прийняли рішення використати закон про державно-приватне партнерство. Майданчик, де знаходиться СІЗО, виставляється на публічний конкурс. Умовами конкурсу є проект нової в'язниці з технічними вимогами щодо її будівництва і строками. Мін'юст пропонує майданчик за містом, в Пенітенціарній службі були в кожному обласному центрі майданчики, де можна би було за містом побудувати СІЗО. Інвестор, який надасть кращу пропозицію, отримає право збудувати нове СІЗО", - розповів Петренко.

Урядовець згадав про Одесу.

"Наприклад, в Одесі СІЗО розташоване біля вокзалу на площі – увага! - 40 гектарів землі. Думаю, на конкурсі можна буде ставити пропозицію, що якщо буде конкуренція між інвесторами, щоб вони на місці цього СІЗО за те, щоб отримати такий майданчик, побудували не одну, а декілька установ. У центрі Одеси гектари землі – це дуже серйозний інвестиційний проект. Це стосується і Києва, Львова, Чернівців, Хмельницького й більшості обласних центрів", - заявив він.

Міністр повідомив про запуск п'яти пілотних проектів. "Починаємо з Лук'янівського СІЗО – це й символ, і в центрі міста - не найкращий заклад. Далі – Одеса, Львів", - розповів Петренко.

Нагадаємо, в Кабміні ухвалили законопроект, що передбачає ліквідацію такої організації як ДПтСУ – служби, що керує системою відбування покарань. Також урядом було ухвалене рішення залучити до будівництва буцегарень приватного інвестора.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада