Петренко: Реформу судової системи можна завершити за 18 місяців

Нереформована судова і правоохоронна системи є основною перешкодою розвитку бізнесу в Україні
Depo.Влада
19 лютого 2016 15:37
ФОТО: depo.ua

Про це міністр юстиції Павло Петренко сказав в ході зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації, повідомляє depo.ua з посиланням на Українські новини.

При цьому він допустив завершення реформування судової системи протягом 18 місяців (до серпня 2017 року).

"Якщо одночасно зі змінами до Конституції буде прийнятий пакет конституційних законів, які спростять структуру судів, тому що я вважаю, що вищі спеціалізовані суди потрібно прибрати, як непотрібне ланка ... то протягом 18 місяців можна буде перезавантажити Верховний Суд і апеляційні суди" , - сказав він.

За словами Петренка, нові судді до Верховного Суду і в 22 апеляційних суду повинні прийти через відкритий конкурс.

Міністр підкреслив, що конкурсні комісії повинні формуватися за участю громадськості, за прикладом конкурсних комісій в антикорупційні органи.

"Є така ідея, яку ми відпрацьовуємо з" реанімаційному пакетом реформ ", не чекаючи імплементації змін до Конституції, запропонувати на рівні касаційної інстанції, Вищого господарського суду формування окремої палати, яка б складалася з експертів, в тому числі міжнародних експертів-арбітрів. Список цих арбітрів буде формуватися бізнес-асоціацією, торговою палатою і бізнес-омбудсменом ", - сказав він.

При цьому Петренко підкреслив, що вважає нереформовану судову і правоохоронну систему основною перешкодою розвитку бізнесу в Україні.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада