Петренко: право на справедливий суд забезпечать 100 нових центрів безоплатної правової допомоги

В Україні з 1 липня запрацюють 100 Центрів безоплатної правової допомоги, де 5 тисяч адвокатів надаватимуть послуги малозабезпеченим громадянам України
Depo.Влада
25 червня 2015 11:34
ФОТО: depo.ua

Про це під час телеефіру на каналі "Україна" в середу заявив міністр юстиції Павло Петренко, передають "Українські новини".

"Відкриття центрів - це дуже масштабний соціальний проект. В Україні в Конституції 1996 року записано про право українців на отримання безоплатної правової допомоги - і в тому числі, йдеться про допомогу в судових розглядах. Але протягом майже 20 років ніяких дій для реалізації цього права зроблено не було. Тепер же Кабінет міністрів виділив кошти на відкриття центрів правової допомоги, і проект невдовзі буде функціонувати", - розповів Павло Петренко.

Зі слів міністра юстиції, на безкоштовну правову допомогу можуть розраховувати, в першу чергу, ті, хто не може собі дозволити найняти адвоката.

"Ми будемо допомагати малозабезпеченим - тим, хто не може оплатити послуги адвоката. Друге - ми будемо допомагати сім'ям учасників АТО, а також - переселенцям з Донбасу. Це дуже амбітний проект. Поки буде відкрито 100 центрів. Чи не замало? Ні, враховуючи, що до цього моменту таких центрів взагалі не було, відкриття 100 центрів правової допомоги - це сильний крок у бік захисту прав людини в Україні", - вважає Павло Петренко.