Петренко розповів, як можна остаточно заборонити КПУ

Міністр юстиції України Павло Петренко вважає, що Комуністична партія України може бути заборонена за невідповідність закону про декомунізацію
Depo.Влада
22 червня 2015 15:41
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав журналістам у Києві, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У найближчі дні, фактично завтра, відбудеться засідання, на якому будуть розглядатися статутні документи політичних сил, в тому числі Компартії, на предмет відповідності закону про декомунізацію", - сказав Петренко.

Він нагадав, що комісія Мін'юсту сформована на підставі прийняття закону про декомунізацію, згідно з яким в Україні забороняється комуністична і нацистська символіка, і вона уповноважена надавати правові висновки за статутним і програмним документам політичних сил.

Міністр повідомив, що партіям було надано місячний термін для приведення своїх нормативних документів у відповідність з вимогами цього закону, але, за його даними, "КПУ не привела свій статут у відповідність з вимогами цього закону".

Відповідаючи на питання, чи стане це приводом для заборони КПУ, міністр сказав: "Це буде рішення колегіального органу, давайте дочекаємося його".

Нагадаємо, що раніше Симоненко заявив, що Комуністична партія України не планує змінювати назву, символіку та партійні документи для виконання закону про засудження комуністичного та нацистського режимів та пропаганди їхньої символіки.