Петренко: 20% суддів саботують переатестацію

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що суддіі відмовляються від переатестації,бо не можуть підтвердити свій майновий або професійний стан
Depo.Влада
13 червня 2016 10:53
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив журналістам під час відкриття шведсько-українського бізнес-форуму, передає depo.ua.

"Близько 20% суддів відмовляються йти на переатестацію в силу того, що вони не можуть підтвердити свій майновий стан або не можуть підтвердити свій професійний стан", - заявив Петренко, зазначивши, що майже половина з тих суддів, які погодилися на переатестацію також не проходять через недостатній професійний рівень або неможливість підтвердження майнового стану.

За словами міністра, модель судової реформи, яка закладена в законі про судоустрій і статус суддів, передбачає, що заробітні плати не будуть підняті всім суддям одномоментно.

"Судді, які будуть набиратися в нову систему судів через публічний конкурс, буде мотивуватися гідною заробітною платою", - зазначив Петренко.

Міністр додав, що кандидати на посаду судді повинні будуть подавати три декларації, одна з яка буде стосуватися майнового стану родичів, з якими може бути потенційний конфлікт інтересів, в тому числі і тих осіб, які займають державні посади.

Нагадаємо, голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що із 235 суддів, які потрапили під підозру НАБ, 46 добровільно пішли у відставку.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада