Петицію про звільнення Савченко підписали понад 2 тисячі відомих людей

Більше 2000 тисяч відомих людей, серед яких громадські діячі, митці, науковці та інші представники інтелектуальної еліти, поставили свої підписи під петицією з вимогою до російської влади щодо негайного звільнення Надії Савченко, судилище над якою продовжується на Росії
Depo.Влада
7 березня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua

Відповідний документ розміщено на сайті "IPetitions", він є відкритим для приєднання всіх людей, небайдужих до долі української льотчиці, передає depo.ua.

"Ми звертаємося до вас з проханням здійснити невідкладні заходи з метою негайного та безумовного визволення 34-річної Надії Савченко, українки, яку викрали та ув'язнили на більше ніж 20 місяців у Російській Федерації" - йдеться у зверненні, яке учасники петиції адресують європейським лідерам.

Документ нагадує, що 4 березня Надія Савченко оголосила повне "сухе" голодування, протестуючи проти свавілля російського суду.

"Наша здатність врятувати її життя буде випробуванням для ефективності міжнародної дипломатії та нашої відданості європейським цінностям", - йдеться у петиції.

Документ ініціювала Оля Гнатюк - польсько-український інтелектуал, історик та письменниця.

Станом на ранок 7 березня петиція набрала більше 2000 тисяч підписів. Серед людей, які приєдналися до звернення на адресу європейських політичних лідерів, такі відомі люди як Світлана Алексієвич (Білорусь), Юрій Андрухович, Сергій Жадан (Україна), Петрас Аустревючус (Литва), Богоміла Бердучовська (Польща), Віола фон Крамон (Німеччина), Адріаан ван Діс (Нідерланди), Любош Добровський (Чехія), Алфред Єлинек (Австрія), Майкл Епштейн (США), Борис Гудзяк (Франція), Людмила Уліцька, Віктор Шендерович (Росія) та інші.

 Нагадаємо, Савченко передала в Україну нового листа, в якому пише що Росію можна скрутити в баранячий ріг і заявляє, що вийде з в'язниці на своїх умовах.

Раніше повідомлялось, що російський омбудсмен Ела Памфілова подзвонила сестрі Надії Савченко Вірі та повідомила їй про стан здоров'я бранки. За її словами, Савченко наразі у задовільному стані.

У суді Донецька Ростовської області завершилися дебати у справі Надії Савченко, де виступили з останнім словом її адвокати, однак самій підсудній останнього слова не дали. Вона оголосила сухе голодування і заборонила розтинати своє тіло в разі смерті. 

Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада