Петиція про скасування держфінансування партій набрала 25 тис. голосів

Петиція про скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні набрала понад 25,5 тис. голосів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Офісу президента.

"За 2016–2019 роки з Державного бюджету України на діяльність політичних партій виділено майже 1 мільярд 500 мільйонів гривень. Левову частку коштів отримали також партії, які не потрапили до новобраного парламенту ("Народний фронт", "Радикальна партія Ляшка", "Самопоміч", "Опозиційний блок"). Гроші, що надходять з кишень українських громадян, партії витрачають переважно на телевізійну рекламу, якою їхні лідери вітають нас зі святами. На моє переконання, використовувати народні гроші на утримання партій у воюючій, бідній, корумпованій країні – цинічно і неприпустимо", – каже автор петиції. 

Петиція розміщена на сайті глави держави 23 липня 2019 року. Її ініціатор запропонував скасувати або призупинити законодавчі акти, що передбачають фінансування за рахунок державного бюджету політичних партій – і тих, які пройшли 5% бар'єр,  і тих, які набрали лише 2%.

"Ці кошти слід скерувати на вирішення вкрай важливих проблем, пов’язаних із безпекою та оборонною міццю держави і якістю життя людей. Зокрема – на фінансування армії, освіти, культури, медицини, здоровго способу життя", – зазначив автор.

До кінця збору підписів залишився 71 день. Наразі петиція знаходиться в статусі очікування до розгляду.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про надання політичним партіям, які не пройшли до Ради, державного фінансування їхньої статутної діяльності у IІІ кварталі цього року.

У липні на сайті президента зареєстрували петицію про скасування державного фінансування політсили "Партія Шарія".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook