Перший перехід з УПЦ МП до ПЦУ стався в Сумській області

На Сумщині віруючі УПЦ МП села Андріяшівка Роменського району першими в області виявили бажання перейти до помісної Православної церкви України

Про це повідомляє веб-портал Сумської єпархії ПЦУ, передає Depo.ua із посиланням на Укрінформ.

"У всіх районах області релігійні громади УПЦ МП обговорюють питання переходу в єдину Православну церкву України. В багатьох відбуваються збори віруючих. 23 лютого 2019 року громада села Андріяшівка Роменського благочиння провела збори по переходу до ПЦУ. Проголосували одноголосно за об'єднання в Єдину Православну Церкву", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на зборах був присутній голова селищної ради, місцевий фермер, який разом з селянами збудував у селі храм на честь святого Архистратига Божого Михаїла, місцеві депутати та жителі селища. Від Сумської єпархії ПЦУ на зборах був присутній протоієрей Ігор Мурий, а від УПЦ МП - ієромонах та настоятель храму та інші представники.

В управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА цю інформацію підтвердили й розповіли про подальші необхідні процедури.

"На згаданих зборах були присутні 54 віруючі, які й висловилися за перехід до єдиної ПЦУ. Тепер буде побудинковий обхід осель мешканців села з тим, аби визначитися, наскільки люди підтримують такий крок. Тобто однозначно говорити, що релігійна громада села вже перейшла до ПЦУ – ще зарано. Є певні процедури, і їх треба витримати. У людей є бажання, але є й законодавство, яке передбачає процес переходу. І, хочеш того чи ні, але вірянам його треба дотримуватися", - зазначили в управлінні.

Нагадаємо, що 25 лютого до ПЦУ перейшов монастир, який колись очолював намісник Лаври.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна