Перший день комом: 5 головних "факапів" Верховної Ради

На першому засіданні новообраного парламенту сталося більше скандалів, ніж у попередніх скликаннях відбувалося й за місяць

Перший день комом: 5 головних "факапів"…

Звісно, всі факапи, які відбулися у перший день каденції Верховної Ради України, можна віднести на рахунок недосвідченості нових депутатів і новообраного керівництва. І ще - поспіхом, з яким нові слуги народу, підштовхувані президентом, намагаються вирішити дуже багато питань. Але серед цих скандалів - і відверті дурниці, які сталися не від великого розуму їх винуватців. Топ-5 провалів у Раді - у підбірці Depo.ua.

Богуцька і путч Порошенка

Парламентські папарацці підловили депутатку від Луги народу Лізу Богуцьку на абсолютно феєричній переписці, де вона пояснювала комусь, що Арсен Аваков залишається главою МВС аби вберегти країну від путчу, який запланував Петро Порошенко на кінець року.

У листуванні такі слова: "Леночка, я напишу пізніше про це пост. Уявляю собі атаку фб на всю фракцію СН. Хочу тільки тобі написати - ми залишаємо Авакова. Іншого шляху немає. Порошенко готує переворот. І дуже серйозно готує. Він чекає, що ми відправимо Авакова у відставку, щоб відразу почати. Сьогодні, швидше за все, знімемо недоторканність. але залишимо міністра МВС. Я засмучена дуже, але іншого шляху поки немає. Він залишиться до грудня. Саме на грудень Петя готує путч".

Ліза Богуцька потішила суспільство навіть не наміром Порошенка здійснити путч, а тією серйозністю, з якою вона обговорює це питання зі своїм співрозмовником. Найдотепніше у соцмережах прокоментувал цей факап цитатою з радянського фільму "Іван Васильович змінює професію": "Алло, Леночка? Ты сейчас умрешь! Потрясающая новость! Якин бросил свою кикимору, ну и уговорил меня лететь с ним в Гагры".

"Х*й їм в ж*опу"

Зганьбився і ще один, здавалося б поважний, представник "Слуги народу". Новообраний депутат Михайло Радуцький під час першого засідання Верховної Ради вів нецензурне листування про кандидатів на посаду очільника Міністерства охорони здоров'я. "Х#й им в жопу!!! Мой человек Зоряна Черненко", - написав нардеп у своєму смартфоні під час листування.

Коли ж новина про матюкливого лобіста кандидатки на посаду міністра заполонила ЗМІ, Радуцький зганьбився вдруге, коли в тому ж режимі переписки почав обговорювати можливість зняття новини с сайту Цензор.НЕТ, журналісти якого й оприлюднили першу переписку. 

Дійшло до того, що Радуцькому довелося пояснювати це вже офіційно. "Мені соромно за слова, а не за переписку, тому що це є моєю особистою листуванням з моїм особистим другом", - зазначив Радуцький Українській правді, пояснюючи те, що йому раніше приписували підтримку кандидатури Уляни Супрун.

"А я підтримую зовсім іншу людину! Про це я і написав, але в тій формі, в якій було поставлено питання. Тому такі слова публічно це точно не можна, але ще раз підкреслюю - це моя особиста переписка, ні з керівником партії, керівником держави , з моїм особистим другом. Он запитав у такому тоні - я в такому тоні відповів. Но приймаю, що потрібно стримуватися, я вже бачу, що особистого у мене нічого не залишилося ", - зазначив нардеп.

"Ви, якщо почитаєте зміст листування, ви побачите, що там нема про Супрун йшла мова. Там було питання і була відповідь Про Черненко (кандидат на посаду голови МОЗ Зоряна Черненко -" ДС "). Так, це наша людина", - уточнив Михайло Радуцький.

 

Богуцька та Радуцький за свої провали навіть удостоїлися сарказму від Володимира Зеленського, який під час своєї промови закликав менше писати SMS та більше - законопроектів.

Приниження Разумкова

До речі, Зеленський став і причиною першого розчарування для новообраного голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, який переживав радість тріумфу - аж до того моменту, коли Зеленський вказав йому на його місце і статус.

Йдеться про ситуацію, коли після президентської промови Разумков запропонував зробити 5-хвилинну перерву - ймовріно для того, аби провести Зеленського з залу засідань Ради. Але наштовхнувся на наполегливе побажання президента до парламенту "працювати". Після чого Разумкову довелося скасувати своє рішення про перерву. І це сталося ніби публічним вказуванням йому на його справжнє місце у владних розкладах і своєрідним приниженням.

Кондратюк чи Констанкевич?

Дмитро Разумков потрапив у ще одну пікантну ситуацію, коли кілька разів підряд переплутав прізвище новообраного віце-спікера Верховної Ради - замість Олени Кондратюк, за яку проголосували депутати, він запросив у президію "Олену" Констанкевич, яка не набрала потрібної кількості голосів. "Ірина Костянтинівна, прошу зайняти місце у президії", - сказав схвильований Разумков. 

І за це, до речі, вдостоївся ще одніє насмішки від Зеленського, який двічі повторив Разумкову прізвище й ім'я його нової заступниці. 

Загублений кандидат

І, нареші, широких усмішок заслужив кандидат на посаду міністра оборони України Андрій Загороднюк. Його кандидатуру вніс Володимир Зеленський, який під час розгляду питання також перебував у сесійній залі Верховної Ради. 

Але у той момент, коли перший віце-спікер Руслан Стефанчук зачитав подання президента про призначення Загороднюка, раптом виявилося, що того просто немає у Верховній Раді. Результатом такого конфузу стало розгублене кліпання очима як нових керівників парламенту, так і певна розгубленість президента, який опинився у доволі незручному і "неавторитетному" становищі. 

Закінчилося все тим, що Рада оголосила перерву, а президент, вже обраний прем'єр та весь склад Ради покірно чекали доки претендент дістанеться будівлі Верховної Ради. Незважаючи на цей факап посаду Загороднюк таки отримав. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook