Першим порушником на виборах у тергромадах стала "баба Катя", - активісти

На сьогоднішніх місцевих виборах у 13 областях України зафіксовано перші порушення на виборчих дільницях у Миколаївській та Вінницькій областях
Depo.Влада
11 грудня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Facebook-сторінку Громадянської мережі ОПОРА. 

"Маємо перше порушення на виборах в Миколаївській області... У селі Воронівка Олександрівської селищної об’єднаної громади члени виборчої дільниці №480198 видали виборцю бюлетень без надання паспорта. Як прокоментували члени ДВК спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА, вони і так знають в обличчя виборця бабу Катю", - зазначили активісти.

За цим фактом спостерігачі склали відповідний акт про порушення.  

Подібний випадок стався й у Вінницькій області на виборчій дільниці №050346, що знаходиться у селі Кантелина (Дашівська селищна громада). Там голова дільничної комісії Галина Дмитрук на зауваження спостерігачів заявила, що комісія ухвалила рішення видавати бюлетені без надання паспортів.

"Голова дільничної комісії написала спостерігачу ОПОРИ пояснення про те, що рішення про видачі бюлетенів без відповідних документів комісія прийняла на вечірньому засіданні 10 грудня. Таке рішення було ухваленне у зв’язку з тим, що люди проживають в одному селі і знають один одного", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що, за законом, видавати бюлетень людині без паспорта не можна.  Для порушників передбачений штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.  

Сьогодні в Україні відбуваються вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в 41 об’єднаній тергромаді, утвореній в процесі децентралізації.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада