Пересмикування повноважень силовиками може обернутися розвалом справ, – Вищий спецсуд

Через порушення підслідності докази, зібрані слідством, можуть бути визнані в суді неприпустимими
Depo.Влада
20 вересня 2016 16:14
ФОТО: depo.ua

Про це  йдеться у роз’ясненні  Вищого спеціалізованого суду України на запит керівника  Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, повідомляє depo.ua  з посиланням на "Українську правду".

Тобто порушення підслідності (наприклад, якщо справою, якою повинне проводити НАБУ, займається ГПУ) може повністю нівелювати доказову базу.

На думку суддів судової палати у кримінальних справах ВССУ, "проведення досудового розслідування кримінального провадження, зокрема, проведення окремих слідчих дій, заходів забезпечення кримінального провадження, органом, до компетенції якого, згідно із процесуальним законодавством, не віднесено його здійснення, порушує загальні засади законності здійснення кримінального провадження" та "унеможливлює виконання завдань кримінального провадження".

Водночас у висновку судді звернули увагу на те, що відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, зібрані таким чином докази можуть бути визнані в суді недопустимими.

"Водночас, питання допустимості тих чи інших доказів вирішується під час судового розгляду судом, який здійснює розгляд кримінального провадження" – уточнюється у висновку.

Пересмикування повноважень силовиками може обернутися розвалом справ, – Вищий спецсуд - фото 1

Пересмикування повноважень силовиками може обернутися розвалом справ, – Вищий спецсуд - фото 2

Нагадаємо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже повернула до Прокуратури Києва кримінальну справу щодо заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина, яку та передала в САП 15 липня. Тоді пояснили, що докази у цій справі, зібрані прокуратурою Києва без участі НАБУ і САП, є неприпустимі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада