Перенесення виборів: Лайфхак як зліпити "зраду" з мінімумом інгредієнтів

Допис провладного блогера Павла Нусса зіграв роль наживки, яку проковтнули лідери соціологічних рейтингів

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Перенесення виборів: Лайфхак як зліпити…

Теза про начебто намір Петра Порошенка добитися перенесення дати виборів президента з березня на червень 2019 року викликала збурення у медіа і політичних колах. Вже мало хто зважає на те, що сам автор "сенсації", близький до Банкової блогер Павло Нусс, заявив: відповідне рішення у владних коридорах не те що не ухвалене, а навіть не розглядається. Усе написане – його особисте бачення. Проте опоненти глави держави розгорнули справжню міні-інформаційну війну. Як видається – в цьому разі вони воюють з млинами. Правда, на Дон Кіхотів вони не дуже схожі.

Отже, як розвивалися події. 18 серпня у Фейсбук Нусс написав (орфографію і пунктуацію оригіналу збережено): "Вибори Президента України будуть перенесені. Українські політики та й всі інші орієнтуються на дату проведення виборів глави держави на 31 березня 2019 року, а результати математичного підрахунку дати завершення конституційних повноважень чинного Президента говорять про інше! Реальність така, що повноваження Петра Порошенка 31 березня не закінчуються!!! Він був обраний Президентом на позачергових виборах 25 травня 2014 року. І, згідно з 104 статтею Конституції, початком конституційних повноважень президента є дата складання присяги в парламенті, 7 червня 2014 року. Тобто конституційні повноваження Президента Порошенко завершаться 7 червня 2019, відповідно, чергові вибори Президента і, головним чином, Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України мають відбутися не 31 березня, а 9 червня 2019 року".

Кілька днів заяву Нусса не помічали. І ось сьогодні народний депутат Леонід Ємець, який від певного часу симпатизує політичним поглядам Юлії Тимошенко, повідомив у Фейсбук: готується подання до Конституційного суду з метою перенесення дати виборів Президента України. Сьогодні ж зі статтею, присвяченою цій темі, вийшов свіжий номер тижневика "Дзеркало тижня", головним редактором якого є дружина майбутнього кандидата в президенти Анатолія Гриценка Юлія Мостова. Перший заступник редактора видання Сергій Рахманін теж всерйоз аналізує можливість перенесення дати виборів президента.

Журналіст приводить навіть думки неназваних джерел у Конституційному суді, які не виключають ухвалення цим органом рішення "в інтересах президента". Мовляв, у КС "Порошенко впливає на позицію потрібної кількості суддів". Тут же Рахманін застерігає, що гіпотетичне рішення суддів-конституційників стане "шикарним приводом для чергового наметового містечка". Зауважте, мова про питання, щодо якого немає жодного фактичного підтвердження. Тільки припущення одного блогера.

Резонанс, що виник, змусив висловитися і самого автора "сенсації". "Такого рішення немає, - пише Нусс. – Є жваве обговорення, є дискусія серед політиків, громдіячів, правників та конституціоналістів. Є підтримка теорії перенесення дати виборів, є критика… Але жодного остаточного політичного рішення щодо подання до Конституційного Суду з метою перенесення дати виборів Президента України – немає".

Більшість аналітиків також вважають, що чинному президентові не принесе жодних дивідендів перенесення виборів на два місяці і призначення їх на відпускний період. Якщо явка і буде нижчою, то через відсутність економічно активної і політично грамотної частини виборців. А протестний електорат, на який роблять ставку опозиціонери та соціальні популісти, сидітиме вдома, а не на морях. Тому зсування виборів на літо гратиме на руку опонентам діючого глави.

Петро Порошенко нічого не коментує з цього приводу. Це зрозуміло, бо ситуацію можна охарактеризувати як "без мене мене оженили". До того ж, у нас не вперше конспірологію, висмоктану з пальця, видають за чисту монету. Тут можна згадати квітневий допис журналіста Дмитра Гордона: "За моєю інформацією 40 хвилин тому на найвищому рівні ухвалено рішення про те, що позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться в середині вересня. У найближчі місяць-два нас очікують відставка Гройсмана і повний розрив відносин Порошенко з Аваковим". Щось схоже трапилося і з паном Ємцем.

Фото: EPA

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme