Перемога у справі "Укрнафти" у Стокгольмському арбітражі: Малюська уточнив, що Палиця тут ні при чому

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що припустився помилки у своєму дописі у соцмережі щодо перемоги України у Стокгольмському арбітражному суді у фірм олігарха Ігоря Коломойського та його бізнес-партнерів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сторінку Малюськи у Facebook.

Зокрема, міністр відредагував свій допис, уточнивши, що лідер партії "За майбутнє" Ігор Палиця не причетний до позову проти України у справі "Укрнафти".

"upd: у оригіналі посту вказав Палицю як одного з бенефіціарів офшорок. Насправді ні, бенефіціаром він не був. Інформацію виправив, залишивши двох інших", - написав Малюська у відредагованому дописі.

Малюська про перемогу у справі Укрнафти

У прес-службі партії "За майбутнє" також зазначили, що Палиця не вимагав через суд від України мільярди доларів у справі, пов'язаній з компанією "Укрнафта", а також ніколи не подавав позовів проти України.

Нагадаємо, 4 лютого очільник Мін'юсту Денис Малюська повідомив, що Україна виграла у Стокгольмському арбітражному суді у фірм олігарха Ігоря Коломойського та його бізнес-партнерів. Розглядати цю справу розпочали восени 2017 року.

Довідка: Позов проти України анонсувався ще в січні 2015-го року, коли парламент прийняв законопроект №1310, згідно з яким було внесено принципова поправка в закон про акціонерні товариства, що дозволяє провести збори акціонерів при кворумі 50% плюс одна акція. Це дозволило державі повернути контроль над "Укрнафтою".

Пізніше міноритарні акціонери "Укрнафти", підконтрольні групі "Приват" Ігоря Коломойського (Littop Enterprises, Bridgemont Ventures, Bordo Managament), подали позов проти України до Стокгольмського арбітражу.

Кіпрські компанії стверджують, що, на їхню думку, існують чотири основні причини для позову до України: експропріація газу, видобутого ВАТ "Укрнафта" або покупка такого газу за заниженими цінами з боку НАК "Нафтогазу України" протягом декількох років; зміна корпоративної структури ПАТ "Укрнафта" в результаті зміни кворуму для проведення загальних зборів акціонерів з 60% до 50%; відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління "Укрнафтою"; збільшення рентної плати за використання надр.

Мін'юст України в справі проти міноритаріїв "Укрнафти" залучив британську юрфірму Latham & Watkins.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme