Перемога та небезпека: Що на Заході пишуть про Томос для ПЦУ

6-го січня Вселенський патріархат надав Православній церкві в Україні Томос

Російські ЗМІ, безперечно, вибухнули зрадою і розколом, який "настав" в світовому православ'ї через Вселенського патріарха Варфоломія та президента України Петра Порошенка.

А от західна преса переважно раділа за Україну. Особливо після 7-го січня і літургії митрополита Епіфанія з Порошенком у Софії, куди привезли і Томос з підписом Варфоломія. Щоправда, документ тимчасово відбув назад у Стамбул за підписами єпископів Вселенського патріархату.

The New York Times та The Washington Post були солідарними. Видання охарактеризували подію формальним розривом відносин з Росією, а також отриманням Томосу про незалежність.

Financial Times пише про церковний розкол, який безперечно є перемогою України.

The Guardian назвав власну публікацію. "Україна: нова православна церква здобула незалежність від Москви". В ній британське видання наголошує, що тепер очікується найбільший розкол у християнстві за сторіччя після здобуття ПЦУ незалежності від Москви. Що призведе до геополітичного загострення в регіоні.

Reuters доповнює думку інших видань припущенням, що Православна церква в Україні може зіграти на руку Петру Порошенку в передвиборчій кампанії, бо саме він активно лобіював її створення.

Також журналісти нагадують про позицію Росії, яка виступає категорично проти автокефалії ПЦУ, порівнюючи сьогоднішні події з Великим розколом 1054 року, який розділив західне і східне християнство. У той же час УПЦ МП вважає себе єдиною канонічною церквою в Україні.

The Wall Street Journal також попереджає про загрозу війни за храми, яка нависла над Україною. Практично повторюючи "темники" російської пропаганди. Видання посилається на заяву РПЦ про кровопролиття, яке може послідувати, якщо храми УПЦ МП почнуть захоплювати силою. Але українська влада запевняє, не збирається цього робити і не допустить подібного розвитку подій.

National Review називає події в Україні - "глобальним сейсмічним зсувом".

Видання прогнозує серйозні геополітичні наслідки, до яких призведе незалежність ПЦУ від Росії. Зокрема тому, що українська церква раніше завжди була під Москвою. І Путін навряд чи миритиметься з Томосом для ПЦУ.

Попри те, що релігія досить рідко використовується в сучасній геополітиці, спроби Путіна відродити "русскій мір" залежали від культурного магнітного поля, створеного амбіцями патріарха РПЦ щодо контролю над православ'ям України та Білорусі.

Також видання застерігає від залежності новоствореної Церкви в Україні від влади. "Cучасне християнство не процвітає там, де Церква залежить від старих етнічних і національних поясів, і воно ніколи не процвітає під впливом державної влади".

У Польщі також пораділи за Україну. Наприклад, РАР нагадало, як Москва вставляла палиці в колеса на шляху створення незалежної церкви в Україні. Але це сталося. Церемонія передачі Україні Томосу стала останнім етапом надання Українській церкві незалежності.

Gazeta Wyborcza пише, що Вселенський патріарх Варфоломій зробив українську православну церкву повністю незалежною від Москви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна