Перемога Пінчука: Хто такий Опімах, який очолив Держгеонадра

Сьогодні, 6 листопада, Кабінет міністрів України призначив Романа Опімаха очільником Державної служби геології та надр

Перемога Пінчука: Хто такий Опімах, який…

Роман Опімах на цій посаді замінив звільненого ще 25-го вересня Олега Кирилюка.

Як раніше писав Depo.ua, Національне агентство з питань державної служби визначило двох кандидатів, яких рекомендувало уряду для призначення головою Державної служби геології та надр - органу, який контролює питання видобутку корисних копалин. Ними стали виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній Роман Опімах, який орієнтується на Пінчука та Ярослав Погорілий - екс-директор департаменту стратегічного розвитку "Полтавської газонафтової компанії", яка перебуває у сфері впливу Коломойського.

Нацагентство з держслужби, яке добирає кадри для уряду, повідомило, що за результатами тестувань і співбесіди Опімах набрав 16 балів, Погорілий - 11,25 балів. Обох рекомендовано розглянути на Кабміні. Інших претендентів, а на посаду також претендували Христина Браїлівська, Роман Сарамага, Сергій Попов та Євген Кравчук, відсіяно.

Скільки коштує Держгеонадра

Державна служба геології та надр України є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр. 

Сфера діяльності Служби включає довгий список повноважень, до якого входять, зокрема, облік родовищ і запасів, контроль за дотриманням правил надрокористування, експертиза та оцінка та налагодження міжнародного співробітництва.

Але найбільш коштовною функцією органу є видача і анулювання спеціальних дозволів на користування надрами – у тому числі на користування нафтогазоносними надрами. Адже добування енергоресурсів в Ураїні є доволі перспективним і прибутковим бізнесом, яким цікавляться не лише доморощені олігархи, а й родини віце-президентів таких потужних держав як США.

Навколо українського газодобування стикаються не лише економічні, а й геополітичні інтереси. Так, наприклад, і Росія і ті ж США зацікавлені в тому, щоби місцевий газ якнайменше діставався з надр. Так Росія хоче зберігати залежність України на тому ж рівні. А Штати розвивають свій проект постачання до Європи свого зрідженого газу і збільшення потуг видобування газу тут – їм зовсім не симпатичне.

Натомість приватні інтереси конкретних гравців все ж спрямовані на розробку нових родовищ і інтенсифікацію видобування через вже облаштовані свердловини.

Нинішня політична кон'юнктура склалася таким чином, що свої зазіхання на контроль за українськими надрами можуть реалізувати, з одного боку, Віктор Пінчук, а з іншого – Ігор Коломойський.

Перший має вплив на рівні Кабміну Олексія Гончарука, в якому працюють переважно стипендіати освітніх програм, доступ до яких вони отримували саме завдяки Пінчуку та пов'язаним з ним фондам. Ці так звані "соросята" залишаються гіперчутливими до побажань свого доброчинця.

Натомість Ігор Коломойський користується повагою в Офісі президента. А вплив звідти на кадрові питання не варто недооцінювати. 

Тож обидва олігарха вступили у боротьбу за можливість просунути на посаду керівника Держгеонадр саме свою людину.

Опімах від Пінчука

Можливим бенефіціаром такого призначення можна вважати Віктора Пінчука. 

Роман Опімах є експертом нафтогазової сфери. Нині він є виконавчим директором Асоціації газовидобувних компаній, до якої входять, переважно, структури, асоційовані з Пінчуком. 

В нещодавньому інтерв'ю GMK Center Опімах озвучив кілька своїх програмних постулатів, які, очевидно, він збирається реалізовувати на посаді голови Служби.

Опімах орієнтований на продовження вже розпочатих в галузі реформ, але хоче інтенсифікувати проведення нафтогазових аукціонів і конкурсів. При цьому вважає, що пріоритетним має бути залучення великих міжнародних компаній на український ринок з відповідною модернізацію "під них" профільного законодавства.

Також претендент на посаду хоче, аби держава протягом найближчих 10 років "забула" про підняття рентних ставок для інвесторів.

В його план також входить "консервування" Нафтогазу на тих родовищах і свердловинах, які вже розроблені. "Легше добувати там, де є впевненість у наявності запасів і де відомо, яку технологію потрібно застосувати для вилучення", - пояснює він таку стратегію.

Натомість розширення видобування має відбуватись саме через залучення іноземних компаній "Для стрімкого зростання видобутку важливо залучити приватний та іноземний капітал у великих обсягах, а також надати об’єкти, в які ці гроші можна вкладати", - обмальовує перспективи розробки нових родовищ Опімах.

Новий голова Держгеонадр має намір в інтересах інвесторів відсунути від участі у видачі дозволів на буріння і видобування обласні ради у тих регіонах, де знаходяться родовища. "Дуже часто облради відмовляються погоджувати спецдозволи на видобуток або ж узгоджують, але невчасно. У результаті компанії змушені зупиняти роботу та звільняти людей; податкові надходження також припиняються. Це завдає істотних збитків і надрокористувачу, і державі, і іміджу країни. Так не повинно бути! Облради мають зосередитися на ресурсах місцевого значення, а стратегічні й бюджетоутворюючі мінеральні ресурси – це рівень держави. Саме вона має надавати права на розробку родовищ", - заявляв Опімах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"