Перехід на e-документообіг: В Кабміні сподіваються пришвидшити рух документів на 50%

Уряд з понеділка, 15 серпня 2016 року, перейшов на електронний документообіг з центральними органами виконавчої влади та розраховує на те, що рух документів пришвидшиться на 50%
Depo.Влада
15 серпня 2016 10:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Розраховуємо, що рух документів від реєстрації до виконавця пришвидшиться орієнтовно на 50%. Це в свою чергу дасть можливість оперативніше ухвалювати рішення і реагувати. Наступним етапом впровадження електронного документообігу стане перехід на електронний режим узгодження нормативно-правових актів, що значно прискорить роботу уряду. Окрім того, на сьогодні відбувається підготовка та розробка нової філософії прийняття рішень урядом", - сказав Саєнко.

Він попередив про те, що секретаріат Кабінету міністрів України відсьогодні жодних листів у паперовому вигляді від центральних органів виконавчої влади не приймає. Подавати необхідно виключно в електронному вигляді документи тимчасового зберігання (до 5 років).

За словами міністра, в секретаріаті в е-формі не обробляються документи, що містять інформацію з обмеженим доступом, документи про фінансові правочини, з кадрових питань, пов’язані з обробленням персональних даних, документи, що потребують нотаріального засвідчення, про право власності. Йдеться також про документи, пов’язані із розглядом спорів у судах, звернення громадян та райдержадміністрацій, вхідну кореспонденцію, що не підлягає реєстрації, а також документи, які у встановлених законодавством випадках не можуть бути оригіналами в електронній формі.

"Ми очікуємо на відчутне прискорення документообігу, скорочення термінів розгляду робочих питань, у перспективі - на заощадження коштів", - сказав міністр.

Водночас, відповідаючи на запитання стосовно зекономлених на цьому коштів держбюджету, Саєнко наголосив: "На цьому етапі ми не розраховуємо на економію коштів, оскільки є витрати на вдосконалення програмного забезпечення, але в майбутньому економія буде суттєвою".

Він підкреслив, що перехід – це не лише зменшення витрат на папір, а передусім скорочення витрат часу на роботу з документами, оптимізація процесів діловодства, підвищення ефективності функціонування апарату.

Саєнко уточнив, що папери, які надходили до уряду до понеділка, переводити в е-формат не треба. "Майже всі документи, що надходили до секретаріату Кабміну за останні роки, були оцифровані та зберігаються в цифровому форматі у відповідному департаменті", - сказав міністр.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада