Переговори щодо ЗВТ у Брюсселі продовжать наступного тижня

Україна, Європейський Союз та Росія у ході тристоронніх переговорів у вівторок, 1 грудня, не досягли домовленості щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС
Depo.Влада
1 грудня 2015 20:59
ФОТО: depo.ua

Водночас сторони погодились продовжувати перемовини, передає depo.ua з посиланням на Reuters.

"Тепер годинник цокає дуже швидко… з 1 січня буде застосовуватись угода про зону вільної торгівлі", - заявила єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем після переговорів із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та міністром економіки Росії Олексієм Улюкаєвим.

Єврокомісар також зазначила, що переговори на технічному рівні продовжаться наступного тижня, передає Deutsche Welle. Деякі із технічних питань стосуються роботи митниці, продовольчої безпеки або інших бар'єрів для торгівлі. Однак інші питання є політичними та не можуть бути вирішені Єврокомісією, додала Мальмстрем.

"Ми домовилися продовжити консультації на технічному рівні. Потім ми подивимося, чи є сенс для подальших консультацій", - додав після переговорів Клімкін.

Він зазначив, що українська сторона має намір сконцентруватися на санітарних і фітосанітарних стандартах, а також на митному адмініструванні. За його словами, Росія хоче додати до цих консультацій дискусії про енергетичний сектор, проте міністр підкреслив, що це питання зовсім іншого рівня обговорення.

"Росія, Україна та ЄС не досягли домовленості. Дуже вірогідним є сценарій, що домовленості не буде до 1 січня", - зазначив Улюкаєв.

Нагадаємо, раніше Росія заявляла про запровадження економічних санкцій проти України, якщо угоду про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС буде втілено так, як було заплановано. Угода буде застосовуватися з 1 січня, однак набуде чинності після проведення у Нідерландах референдуму щодо угоди про асоціацію між Києвом та Брюсселем.

Читайте також: Росія вимагає від Києва ввести санкції проти ЄС

Більше політичних новин читайте на

Мітки: ЗВТ