Переговори "нормандської четвірки" у Парижі закінчилися. Підсумки

У французькій столиці завершилися багатогодинні переговори "нормандської четвірки"
Depo.Влада
2 жовтня 2015 19:08
ФОТО: depo.ua
Переговори "нормандської четвірки" у Парижі закінчилися. Підсумки
Переговори "нормандської четвірки" у Парижі закінчилися. Підсумки

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на телеканал "112 Україна".

"Щойно я дізналася у служби безпеки Єлисейського палацу, що переговори закінчилися, і глави держав повинні зараз почати роз'їжджатися", - повідомив кореспондент каналу.

Повідомляється, що переговори пройшли досить напружено.

Пізніше канслер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд дали підсумкову прес-конференцію. На якій Меркель розповіла, про що говорила "нормандська четвірка". Крім того вона заявила, що питання Сирії і питання Мінську абсолютно не пов'язані між собою.

Крім того, Франсуа Олланд розповів про те, яким чином "нормандська четвірка" бачить вибори на Донбасі. Також він заявив, що всім кандидатам на виборах у так званих "ДНР" і "ЛНР" повинен бути наданий імунітет, а вибори на Донбасі повинні пройти протягом 80 днів після прийняття закону України.

Також Олланд повідомив, що "Нормандська четвірка" домовилася збільшити кількість пропускних пунктів на лінії розмежування

Пізніше, президент України Петро Порошенко заявив, що на зустрічі "нормандської четвірки" домовилися про необхідність доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на весь окупований Донбас. Також президент "Нормандська четвірка" домовилася, про відвід озброєнь протягом 41 доби.

Олланд анонсував наступну "нормандську" зустріч на листопад.

Порошенко заявив, що "Нормандська четвірка" домовилася, про відвід озброєнь протягом 41 доби. Всі учасники переговорів "нормандської четвірки" виступили на підтримку виборів в деяких районах Донбасу за українським законодавством під наглядом ОБСЄ.

Крім того, Порошенко запевнив, що місія ОБСЄ матиме безперешкодний доступ на весь окупований Донбас.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що питання про вибори в так званих "ДНР" і "ЛНР" у відриві від політичних реформ в Україні є проблематичним.

Раніше президент України Петро Порошенко, президент Росії Володимир Путін, президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель протягом півгодини проводили зустріч у вузькому колі. Сьогодні обоговрюється ситуація на Донбасі та стан виконання Мінських домовленостей.

Нагадаємо, що минулий "нормандський" переговорний марафон в Мінську 11-12 лютого тривав 16 годин.

Читайте також: Зустріч "нормандської четвірки" у Парижі (ХРОНІКА)

Більше новин читайте на Влада.depo.ua