Порошенко у своїй "щасливій п'ятирічці" обіцяє дати бій ворогу українців

Президент України Петро Порошенко обіцяє подолати бідність за рахунок розвитку агро- й IT-секторів, інфраструктури й туризму в разі переобрання главою держави на другий термін

Про це йдеться в його передвиборчій програмі "Велика держава вільних і щасливих людей", інформує Depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"У 2023 ми подамо заявку на вступ до ЄС, отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО... До ЄС і НАТО ми вступимо як країна - регіональний лідер. Упродовж наступних 5 років Україна має стати: лідером аграрного сектору в Європі; одним із п'яти нових глобальних лідерів ІТ-сектору; регіональним лідером індустріального розвитку; транспортним хабом Східної Європи; однією з десяти найбільш відвідуваних країн Європи під гаслом "Модна країна, яку відкриває світ". Це шлях, який дозволить подолати бідність і забезпечити порядок, благополуччя і безпеку кожного українця", - сказано в ній.

Першочерговими кроками для розвитку агросектору Порошенко називає створення переробних підприємств, розвиток інфраструктури для виробників сільськогосподарської продукції та захист прав власників.

"Щоби стати справжнім лідером в IT-секторі, від надання послуг та аутсорсингу, ми сприятимемо перетворенню сектора в креативну індустрію із постійним збільшенням його внеску у вітчизняну економіку", - сказано в програмі.

В індустрії Порошенко робить ставку на високотехнологічні галузі з високою доданою вартістю - авіабудування і космічну галузь, суднобудування і оборонно-промисловий комплекс.

"Для того, щоб реалізувати потенціал української економіки, необхідно перетворити її в транспортно-логістичний хаб Європи. Це потребує модернізації транспортної інфраструктури. На це будуть спрямовані кошти і національних, і міжнародних інфраструктурних фондів, і приватні інвестиції", - йдеться в його програмі.

Поліпшення інфраструктури Порошенко також вважає поштовхом для туристичної галузі та обіцяє підтримку ініціатив, спрямованих на розвиток туристичних можливостей України.

Він стверджує, що ці 5 секторів економіки зможуть залучити мільярди доларів інвестицій, створити сотні тисяч робочих місць з гідною оплатою праці, дозволять наповнити державний і місцеві бюджети, дадуть можливість підвищувати зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати та, відповідно, знизити рівень робочої еміграції українців.

Розвиток цих секторів у наступні 5 років Порошенко назвав своєю стратегією переходу від глибокої кризи і боротьби за виживання до сталого розвитку.

Загалом велика частина програми Порошенка стосується його досягнень за п'ять років президентства, після чого він обіцяє продовжувати політику, яку проводить.

Зокрема, він зобов'язується продовжити лінію на відновлення територіальної цілісності і повернення окупованих територій політико-дипломатичним шляхом за допомогою міжнародної підтримки, інструменту санкцій і механізму миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй.

Також він обіцяє, що зміцнення та модернізація Збройних Сил залишиться пріоритетом, а створення системи протиракетної і протиповітряної оборони буде завершено.

Крім цього, Порошенко обіцяє продовжити децентралізацію, провести масштабну програму ремонту медичних установ, збільшити обсяг допомоги при народженні та догляду за дитиною.

Він виступає за заміну оподаткування прибутку підприємств на оподаткування виведення капіталу з країни, підтримку української мови як єдиної державної і розширення підтримки культурних проектів - кіно, музики, книг і інших напрямів.

Нагадаємо, 29 січня президент Петро Порошенко під час форуму в Києві назвав бідність одним з головних ворогів українців і оголосив концепт нової України "Велика європейська держава щасливих людей".

Додамо, що 7 лютого ЦВК зареєструвала Порошенка кандидатом на виборах президента у 2019 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна