Пенсійна реформа запустила автоматичну індексацію пенсій, - Гройсман

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що зміни до пенсійного законодавства запроваджують автоматичну індексацію пенсій

Depo.Влада
12 жовтня 2017 22:46
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в ефірі "5 каналу", передає Depo.ua.

"Сьогодні пенсійна система дає можливості підвищити пенсії 9 млн українських пенсіонерів, тому що біля 3 млн людей вийшли на пенсію в 2016-2015 роках і там розрахунки були зовсім іншими, бо вже середня заробітна плата була іншою, але базова заробітна плата для більшості українських пенсіонерів, для 90%, вона була все таки дуже заниженою, бо уявіть собі, що це було 1190 грн та заробітна плата з якої розраховувалась пенсія і це було абсолютно несправедливо, тому зараз це вже 3764 грн. Друга позиція – мінімальна пенсія в країні була 949 грн, вже в жовтні місяці ми цю пенсію підвищуємо і вже мінімальна пенсія в країні 1452 грн. Більше 9 млн пенсіонерів отримають підвищення пенсій і для більшості це більше ніж 200 грн", - зазначив прем'єр.

"Але саме головне, що це система, яка не разово підвищує пенсію. Тобто, кожного року починаючи з 2019 року вже буде індексація і ця індексація не буде залежати не від кого. Ця індексація буде залежати від економіки, від цифр, як зростає середня заробітна плата в країні, як розвивається інфляція. І тому ці індекси будуть запроваджуватись автоматично. От що є дуже важливим для того,щоб побудувати справедливу пенсійну систему", - наголосив Гройсман.

Нагадаємо, що 11 жовтня Гройсман пообіцяв щорічне перерахування пенсій.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада