Печерський суд заявляє про тиск і скликає З'їзд суддів

Печерський районний суд Києва ініціює скликання позачергового З'їзду суддів України у зв'язку з тиском влади на судову систему
Depo.Влада
12 березня 2015 13:03
ФОТО: depo.ua
Печерський суд заявляє про тиск і скликає З
Печерський суд заявляє про тиск і скликає З'їзд суддів

Про це на засіданні Ради суддів сказала голова Печерського суду Світлана Смик, передає depo.ua з посиланням на «Українські новини».

«Я думаю, що ми повинні ініціювати позачерговий З'їзд суддів», - заявила вона.

Смик вважає, що заява керівництва країни про намір притягнути до кримінальної відповідальності близько 200 суддів є безпрецедентним тиском на судову систему.

Крім того, голова Печерського суду повідомила, що безпосередньо до суддів її суду застосовується як моральний, так і фізичний тиск.

Зокрема в січні-лютому групи невстановлених людей намагалися проникнути до квартири низки суддів Печерського суду нібито з наміром оцінити матеріальний рівень їхнього життя.

Також Смик вважає незаконним намір прокуратури заарештувати суддів Оксану Царевич, Сергія Вовка та Віктора Кицюка.

Як повідомляв depo.ua, 5 березня судді Печерського райсуду Оксана Царевич, Віктор Кицюк та Сергій Вовк, з яких 4 березня парламент зняв суддівський імунітет, з'явилися до прокуратури і отримали копії клопотань про обрання запобіжного заходу - арешту.

Пізніше Вища кваліфікаційна комісія відсторонила суддів Печерського райсуду Сергія Вовка, Оксану Царевич та Віктора Кицюка від посад на два місяці.

Вчора Вінницький міський суд виніс рішення про запобіжний захід судді Печерського районного суду Оксані Царевич.