Павленко назвав умови, за яких він готовий залишитися в Кабміні

Міністр аграрної політики Олексій Павленко заявив, що готовий відкликати заяву про відставку за умови виконання принципів, які необхідні для того, щоб реформи в країні стали незворотними
Depo.Влада
8 лютого 2016 22:00
ФОТО: depo.ua

Про це він написав у "Фейсбуці", передає depo.ua.

За словами міністра, мова йде як мінімум про п'ять викликів, які необхідно подолати.

1. Тотальне роздержавлення. Всі державні підприємства аграрного сектора повинні бути або приватизовані, або ліквідовані. За словами міністра, це стосується як малих підприємств, так і великих компаній, таких як Укрспирт, Артемсіль і Аграрний фонд.

2. Розпаювання земель сільгосппризначення. Міністр вважає, що всі землі (близько 200 тис. гектарів), які належать держпідприємствам, повинні бути розділені на паї. Таким чином, майже 100 тис. українців зможуть отримати свої земельні паї. Крім того, Павленко вважає, що Україні варто приготувати до відкриття ринку земель сільгосппризначення.

3. Подолання корупції. Роздержавлення, дерегуляція та інституційна реформа зроблять неможливими корупційні схеми в аграрному секторі. За словами глави Мінагрополітики, через шість місяців в системі держуправління АПК не залишиться місця для корупції.

4. Незалежність агроекспорту від Росії. "Ми плануємо відкрити ще з десяток нових ринків для українського продовольства, тим самим ще глибше диверсифікуємо напрями експорту та остаточно подолаємо залежність від непрогнозованого російського ринку", - заявив Павленко. Він підкреслив, що пріоритетом є країни ЄС.

5. Завершення дерегуляції. Глава Мінагрополітики має намір провести фінальну третю хвилю дерегуляції.

"Подолати п'ять цих викликів - основне моє завдання", - підкреслив міністр.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада