Філарет написав у Константинополь про брехню Кирила

Предстоятель УПЦ КП Філарет звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з листом, у якому спростував заяву Московського патріарха, що на Донбасі йде релігійна війна, а віруючі Київського патріархату знищують «канонічне» православ'я
Depo.Влада
1 вересня 2014 20:49
ФОТО: depo.ua
Філарет написав у Константинополь про брехню Кирила
Філарет написав у Константинополь про брехню Кирила

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, передає ДеПо.

Предстоятель Київського патріархату також закликав Константинополь дати гідну оцінку брехні, яку поширює про Україну глава РПЦ Кирило.

«Вперше з часів Гітлера ми зіткнулися з надзвичайною за рівнем цинізму і брехні масованою пропагандою проти України. Нею через ЗМІ Росія намагається переконати світ у справедливості своїх дій. Саме як частину цієї пропаганди необхідно розглядати і лист до Вас Московського патріарха Кирила, в якому він описує події на Донбасі як громадянську війну і релігійне протистояння», - йдеться в листі Філарета.

Патріарх УПЦ КП навів коротку історичну довідку, пояснюючи, які події передували кровопролиттю на Донбасі: відмова тодішньої верхівки держави підписувати асоціацію з ЄС, Майдан, розстріл протестуючих, втеча Януковича, окупація Криму, проникнення російських бойовиків у Донецьку та Луганську області.

За словами Філарета, в українській армії служать представники всіх конфесій і національностей, які проживають в Україні. Тому твердження патріарха Кирила, що збройні «уніати і схизматики» борються на Донбасі «проти Московського патріархату - також є відвертою і цинічною брехнею».

«На жаль, непоодинокими є факти, коли в храмах Московського патріархату були виявлені склади зброї, надавалося сприяння терористам у проживанні та харчуванні, надавалася моральна підтримка їхній злочинній справі. Останнім часом виявлялися також факти використання терористами для безпечної втечі священицького одягу та документів, які, за нашими даними, видає одна з єпархій Московського патріархату на Донбасі», - зазначив він.

«Все це дає підстави українським військовослужбовцям особливо пильно ставитися до переміщення священиків, які можуть виявитися насправді переодягненими терористами або їхніми посібниками. Засвідчую, у зв'язку з цим і наші священнослужителі стикаються з незручностями з боку українських військовослужбовців, до чого ми ставимося з розумінням», - пояснив священнослужитель.

«Звертаюся до Вас з проханням гідно оцінити і відкинути брехню, яку поширює Московський патріарх Кирило. Сподіваюся, що Ви не дасте втягнути Православну Церкву в кампанію надзвичайної брехні, яку російська влада, у тому числі за допомогою патріарха Кирила, проводить проти України», - підкреслив Патріарх УПЦ КП Філарет.

Нагадаємо, 14 серпня на офіційному сайті Московської Патріархії з'явився лист Патріарха РПЦ до Предстоятелів Православних Церков, в якому він звинуватив «розкольників» і «уніатів» у знищенні «канонічного» православ'я в Донецькій і Луганській областях.

Наступного дня цей лист з невідомих причин зник з усіх сайтів, підконтрольних Московській патріархії.