Пашинський: заступник Наливайченка "кришує" корупційні схеми

Депутат від "Народного фронту" і голова парламентського комітету з питань оборони Сергій Пашинський стверджує, що заступник голови СБУ з боротьби з корупцією Юрій Артюхов покриває корупційні схеми у паливній сфері
Depo.Влада
28 травня 2015 12:12
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

Крім Артюхова, за словами Пашинського, до цих схем причетний також опальний депутат від групи "Воля народу" Олександр Онищенко, який першим, за його словами, звинуватив самого Пашинського у паливній корупції.

"Наведу такий приклад: 26 лютого 2014 року, коли Янукович уже втік, а нового уряду ще не було, ДК "Укргазвидобування" продало більше 50 свердловин приватним компаніям за ціною легкового автомобіля, при собівартості свердловини декілька мільйонів доларів. Пан Онищенко мав безпосереднє відношення до цих схем", - стверджує нардеп.

Пашинський заявляє, що ініціював "серйозний наступ на контрабанду нафтопродуктів через південні порти", що не допустило незаконного ввезення в Україну сотень тисяч тонн пального і стало причиною порушення 170 кримінальних прав.

Він також припустив, що інформаційні атаки на нього самого спричинені його намаганням не допустити викрадення технологічного пального з продуктопроводу, що завадило комусь "заробити на рівному місці 1,5 млрд грн".

"На жаль, нещодавно у нас з'явилася інформація, що "кришують" ці схеми конкретні посадові особи СБУ на чолі з заступником голови СБУ Юрієм Артюховим", - стверджує він.

"Атакуючи мене, вони хочуть отримувати можливість і далі реалізовувати свій кримінальний бізнес. Ціна питання тільки по продуктопроводу, контрабанді і незаконному продажу свердловин - більше трьох мільярдів гривень", - каже Пашинський.

За його словами, незабаром у рамках розслідування зазначених 170 кримінальних справ, можуть пролунати "відомі прізвища".

Нагадаємо, кілька днів тому народні депутати Дмитро Добродомов (БПП) та Сергій Соболєв ("Батьківщина") звинуватили Пашинського в серйозних корупційних оборудках з нафтопродуктами. За словами Добродомова та Соболєва, Пашинський нібито під виглядом "жовтої рідини" віддав комерційним структурам нафтопродукти, призначені армії. Зі свого боку Пашинський пообіцяв подати на нардепів в суд.

Вчора нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол назвала Пашинського головним борцем з корупцією в Україні.