Парубій заявив про дипломатичну перемогу делегації Ради в ПАРЄ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав українську делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європи з дипломатичною перемогою у Страсбурзі
Depo.Влада
13 жовтня 2016 16:34
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться на сторінці Парубія у Facebook, передає Depo.ua.

"Декілька тижнів тому Росія розпочала масовану дипломатичну атаку. Головна дипломатична ціль Путіна - зняти санкції з РФ та тактична – повернення Росії у ПАРЄ, виглядали досить досяжними: ряд держав-членів ЄС похитнулися у своїй позиції. Скандальний приїзд очільника нижньої палати Держдуми Валентини Матвієнко до Страсбурга у вересні 2016 року мав бути символом завершення ізоляції, демонстрацією створення нового світового порядку", - зауважив Парубій.

Спікер нагадав, що під час виступу на саміті голів парламентів Європи у Страсбурзі він публічно засудив участь у цих зборах Матвієнко та зазначив, що пом’якшення позиції ПАРЄ щодо Росії буде історичною помилкою.

"Вчора делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи вдалося виконати дуже непросте завдання: дві провідні фракції засудили повернення Росії у ПАРЄ, а позиція проросійських політиків сильно похитнулася", - наголосив він.

За словами Парубія, резолюція ПАРЄ "в цілому стала новим вагомим кроком у міжнародному визнанні російської агресії".

"У Резолюції однозначно вказано, що відповідальність за гуманітарну ситуацію і в Криму, і на Донбасі лежить виключно на Кремлі. Також документ однозначно стверджує: дії Росії загрожують існуванню кримськотатарської громади. Чітко і однозначно вказано на масові порушення прав людини, на позбавлення власності, на примушування до переходу в російське громадянство", - зауважив він.

Крім того, додав спікер, резолюція ПАРЄ «підтвердила нікчемний статус так званих маріонеткових "республік", також у ній взято до уваги висновки міжнародної Спільної слідчої групи з розслідування катастрофи літака "Боїнг 777" (рейс MH17). 

"Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи категорично вимагає від Росії вивести свої окупаційні війська з території України. Визнано очевидний факт: у таких обставинах проведення будь-яких виборів на окупованих територіях є неможливим. Тож ПАРЄ ставить під сумнів повноваження всієї Держдуми Росії через проведення незаконних виборів в окупованому Криму. Це крок, котрий показує важливість ПАРЄ як міжнародного політичного органу, де виробляється спільна позиція Європи і вільного світу. Це важливий крок до того, що санкції щодо Росії буде продовжено і навіть посилено", - додав спікер.

"Вітаю делегацію Верховної Ради України з успішною роботою та важливою дипломатичною перемогою", - наголосив Парубій.

Нагадаємо, що 12 жовтня ПАРЄ затвердила поправку до резолюції щодо України, в якій закликала країни-члени ЄС зберігати санкції попри економічні втрати.

10 жовтня президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт заявив, що асамблея має зробити необхідне для повернення до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що повернення російської делегації до ПАРЄ може дискредитувати саму Асамблею.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада