Парубій відповів мітингарям на їх ключові вимоги

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій відповів на ключові вимоги мітингарів під парламеном до української влади

Depo.Влада
17 жовтня 2017 10:28
ФОТО: depo.ua
Парубій відповів мітингарям на їх ключові вимоги

Про це він заявив на засіданні Погоджувальної ради, передає Depo.ua.

"Я вважаю, ми не повинні робити вигляд, що сьогодні звичайний робочий день – ми знаємо, що на вулиці велика кількість мітингуючих, які виходять з гаслами і вимогами до української влади, по кожній з вимог я хочу відповісти. Ключові вимоги-це зняття депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду і зміна виборчої системи", - заявив Парубій.

Він додав, що зняття недоторканності - нагальне питання яке рада має розглянути найближчим часом.

"Як ви знаєте, в парламенті був зареєстрований законопроект із внесенням змін до Конституції про зняття недоторканності і з депутатів, і з суддів. Після того, як Рада внесла зміни до Конституції і фактично зняла недоторканеність з суддів, цей законопроект втратив актуальність. На сьогодні ми маємо законопроект, внесений 150 депутатами, також внесений законопроект авторства президента про скасування депутатської недоторканності, жоден з них не має рішення комітету, і я даю доручення їх розглянути, після цього Рада зможе ухвалити рішення", - сказав спікер.

Він також висловився щодо створення антикорупційний суд та зміну виборчої системи.

"Нагадую, що з інціативи комітету я відправив два законопроекти про антикорупційний суд на експертизу до Венеціанської комісії, тепер ми маємо оцінку, яка пердбачає відкликання цих законопроектів, і внесення законопроекту про суд президентом, тобто юридичних підстав розглядати їх нема. Що ж чтосується зміни виборчої системи – я є автором виборчого кодексу, у якому передбачені вибори за відкритими списками, моя думка – це найкраща система виборів, і я не змінив свою думку.Після розгляду медреформи Рада уївалить рішення з цьго приводу", - підсумував голова парламенту.

Зазначимо, президент Петро Порошенкознову вніс до Ради законопроект про скасування недоторканності депутатів, про що він написав на своїй сторінці у Facebook.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада