ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Парубій відповів мітингарям на їх ключові вимоги

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій відповів на ключові вимоги мітингарів під парламеном до української влади

Depo.Влада
17 жовтня 2017 10:28
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на засіданні Погоджувальної ради, передає Depo.ua.

"Я вважаю, ми не повинні робити вигляд, що сьогодні звичайний робочий день – ми знаємо, що на вулиці велика кількість мітингуючих, які виходять з гаслами і вимогами до української влади, по кожній з вимог я хочу відповісти. Ключові вимоги-це зняття депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду і зміна виборчої системи", - заявив Парубій.

Він додав, що зняття недоторканності - нагальне питання яке рада має розглянути найближчим часом.

"Як ви знаєте, в парламенті був зареєстрований законопроект із внесенням змін до Конституції про зняття недоторканності і з депутатів, і з суддів. Після того, як Рада внесла зміни до Конституції і фактично зняла недоторканеність з суддів, цей законопроект втратив актуальність. На сьогодні ми маємо законопроект, внесений 150 депутатами, також внесений законопроект авторства президента про скасування депутатської недоторканності, жоден з них не має рішення комітету, і я даю доручення їх розглянути, після цього Рада зможе ухвалити рішення", - сказав спікер.

Він також висловився щодо створення антикорупційний суд та зміну виборчої системи.

"Нагадую, що з інціативи комітету я відправив два законопроекти про антикорупційний суд на експертизу до Венеціанської комісії, тепер ми маємо оцінку, яка пердбачає відкликання цих законопроектів, і внесення законопроекту про суд президентом, тобто юридичних підстав розглядати їх нема. Що ж чтосується зміни виборчої системи – я є автором виборчого кодексу, у якому передбачені вибори за відкритими списками, моя думка – це найкраща система виборів, і я не змінив свою думку.Після розгляду медреформи Рада уївалить рішення з цьго приводу", - підсумував голова парламенту.

Зазначимо, президент Петро Порошенкознову вніс до Ради законопроект про скасування недоторканності депутатів, про що він написав на своїй сторінці у Facebook.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада