Парубій: Росії нема чого робити у ПАРЄ

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що жодних підстав для повернення делегації РФ до повноцінної роботи в парламентській асамблеї Ради Європи немає
Depo.Влада
19 вересня 2016 10:08
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив під час засідання комітету ПАРЄ, передає depo.ua з посиланням на "112 канал".

"За останні два роки жоден пункт, ні одній з резолюцій, які приймала парламентська асамблея ради Європи, Росією не були виконані. Коли я чую голоси про те, що пора і час повернути делегацію РФ до повноцінної роботи в парламентській асамблеї, у мене виникає питання, які підстави для цього є і які кроки зробила РФ, щоб повернутися в коло держав, для яких права людини, гідність держав є вищою цінністю. На мою думку, ніякої підстави для цього немає. Я переконаний, спроби загравати з агресором, воно тільки більш заохочує його агресивні дії", – сказав Парубій.

У свою чергу, в парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вважають, що говорити про підтвердженні повноважень російської делегації після проведення виборів у Держдуму "поки занадто рано".

У той же час Deutsche Welle, посилаючись на свої джерела повідомляє, що в асамблеї сформувалася "впливову меншість", яка виступає за повернення російської делегації в ПАРЄ. Як наголошується, в неї входять лідери деяких політичних груп, які керуються принципом: "Росія занадто велика, щоб її ігнорувати".

 Нагадаємо, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. В знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року.

Зазначимо, приймати нову російську делегацію, і в якому складі, в ПАРЄ будуть вирішувати на початку 2017, коли отримають заявку від Росії.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін  заявив, що Україна розглядає навіть найрадикальніші варіанти дій в тому випадку, якщо повноваження російської делегації в міжнародних організаціях будуть визнані після парламентських виборів в Криму, "аж до того, щоб не брати участі в роботі ПАРЄ".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада