Парубій пропонує ввести візовий режим з Росією та розширити санкції

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій запропонував підняти питання введення візового режиму з Росіїю і розширення санкцій
Depo.Влада
3 жовтня 2016 11:16
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на засіданні погоджувальної ради парламенту, передає depo.ua.

Спікер закликав "всі країни вільного світу, всі міжнародні організації дати жорстку оцінку переслідуванню журналіста – громадянина України" (мова йде про затримання українського журналіста Романа Сущенка у Москві за "шпигунство", - ред.).

"Також хочу, щоб ми обговорили наступне питання: на початку 2016 року я вніс до Верховної Ради проект постанови про звернення до Кабінету міністрів щодо припинення дії угоди між урядом України та урядом Росії про безвізові поїздки громадян України і Росії. Можливо, є сенс сьогодні нам підняти питання і повернутися до введення візового режиму з Росією", – заявив Парубій.

"А також, я думаю, що, можливо, є сенс, щоб ми обговорили питання розширення санкцій щодо Росії. Це є компетенція Верховної Ради – і я думаю, що був би сенс, щоб ми могли проголосувати це питання", – додав він.

"Ми повинні давати жорстку і швидку реакцію на подібні дії, які відбуваються в Росії проти українських журналістів", – сказав голова Верховної Ради.

Нагадаємо, що паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий начебто за шпіонаж працівниками ФСБ.  В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу Романа Сущенка, журналіста з багаторічною бездоганною професійною репутацією, акредитованого в одній з найвпливовіших країн Євросоюзу, яка до того ж є учасницею "нормандського формату", можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв порушити питання про незаконний арешт журналіста у Раді Європи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада