Парубій пояснив, в чому революційність судової реформи

Зміни до законодавства щодо судоустрою, ухвалені напередодні парламентом, несуть революційні зміни в систему правосуддя
Depo.Влада
3 червня 2016 23:20
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю на каналі "Рада", передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Закон про судоустрій і статус суддів та зміни до Конституції несуть справді революційні зміни в систему правосуддя. Ми будемо мати змогу провести переатестацію суддівського корпусу, ми будемо мати змогу оновити значну частину суддів, які сьогодні є в Україні. Більш того, в цьому законопроекті ціла низка дуже важливих антикорупційних норм, які передбачають кількарівневу перевірку суддівського корпусу на предмет можливості причетності до корупційних дій або до корупційних коштів", - зазначив Парубій.

За його словами, ця реформа знімає недоторканність суддів.

"Тепер суддя буде мати недоторканність лише стосовно справ, які він веде, і тих справ, які він завершив. В усіх інших аспектах на нього буде поширюватися закон, як на будь-якого іншого громадянина України", - зауважив голова ВР.

Спікер вважає, що "ця важлива історична реформа покладе початок масштабному втіленню, імплементації в життя цих змін, і дуже швидко ми зможемо побачити цей результат, і кожен громадянин України зможе його відчути".

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Крім того, парламент схвалив у другому читанні і в цілому президентський законопроект "Про судоустрій і статус суддів".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада